Atmosfera e vakët në Durrës për Ditën e Verës (VIDEO)

14/03/2019 - 14:00

Ballokumet e Elbasanit kanë mbytur rrugët e Durrësit, por koha e vrenjtur dhe e ftohtë prishi planet e durrsakëve për të festuar. Në qendër të Durrësit dhe në shëtitoren “Taulantia” kishin zbarkuar ambulantët me ballokume, por qytetarët durrsakë nuk janë zgjuar herët ashtu siç e do tradita dhe as nuk kanë preferuar të dalin shëtitje buzë detit për të festuar ditën e parë të pranverës që po troket.

Ndryshe nga vitet e shkuara, kur fëmijët e vegjël luanin futboll apo lojëra me dorë, në plazh apo qytet, këtë ditë kanë munguar aktivitetet si për të vegjlit ashtu edhe të rriturit.

Ballokumet e famshme të Elbasanit tregtohen si nga shitësit ambulantë, ashtu dhe në mjaft markete apo dyqane ëmbëlsirash të qytetit. Prania e tyre, është ndoshta e vetmja shenjë që të kujton se dhe në Durrës po festohej dita e verës.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar burgim të përjetshëm për Namik Velajn, i cili mbyti bashkëshorten e tij dy vite më parë.

Dervis Arapi, 33-vjeçari të cilit iu vra i ati nga vëllezërit Ekonomi në Durrës dy vjet më parë, ngjarje në të cilën u akuzua edhe Jurgen

Pas shpalljes në kërkim nga policia të Dervis Arapi, i cili dyshohet se është hakmarrë ndaj Jurgen Kurtit për vrasjen e të atit ndodhur n

Grupimi "Bicycle Durrës" ka paralajmëruar një protestë përpara Bashkisë Durrës mw 24 mars (të dielën), ku do të paraqiten publikisht kërk

11 nxënës janë helmuar pas një eksperimenti të bërë në shkollë. Ngjarja ka ndodhur në një shkollë në Bulqizë.

Këtë vit, vendi ynë shënon 10 vjet anëtarësim në Aleancën Euroatlantike.

Shkarkohet nga detyra ambasadorja shqiptare në Athinë, Ardiana Hobdari.

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare dominojnë në ultësirën perëndimore.

Për dy ditë ( sot dhe nesër, e mërkurë dhe e enjte) në disa zona në Durrës dhe Shijak do të stakohet energjia elektrike.