Avokati i njohur në Durrës merr titullin e rëndësishëm (FOTO)

16/11/2019 - 20:15

Avokati dhe përmbaruesi i njohur nga Durrësi, Lorval Petani ka marrë në Assisi, Itali titullin "Cavaliere Crociato".

Në ceremoninë e veçantë të organizuar në qytetin italian nga Konfederata Ndërkombëtare “Cavalieri Crociati”, Petani u nderua me titullin e rëndësishëm dhe që sot e tutje angazhohet të jetë Rojtar i Paqes.

“Cavalieri Crociati” janë të angazhuar në ruajtjen e paqes nëpër botë. Kjo konfederatë është e përbërë nga anëtarë nga shumë vende të botës, pjesë e së cilës do të jetë edhe Shqipëria.

Petani e mori titullin impenjativ si pjesë e një rrjeti avokatie italo-shqiptar, me të cilin bashkëpunon prej kohësh së bashku me një nga avokatët më në zë në Itali dhe njëkohësisht president i shoqatës së të drejtave të emigrantëve, Av. Mario Pavone. Sipas Petanit, bashkëpunimi me avokatin Pavone konsiston në disa projekte ndërmjet italisë dhe Shqipërisë.

Në rrjete sociale, avokati durrsak shprehet i nderuar që ju akordua titulli “Cavaliere Crociato” dhe njëkohësisht falenderon mikun e tij av. Pavone për mbështetjen e ofruar.

“Sot pata nderin të mar titullin "Cavaliere Crociato" në një ceremoni të organizuar në Assisi nga Confederazione Internazionale dei Cavalieri Crociati , një falënderim e mirënjohje për mikun tim Av. Mario Pavone”,- shkruan ai në rrjete sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me qindra qytetarë të Durrësit, të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, çdo ditë i drejtohen bashkisë për të gjetur një zgjidhje për problem

Dëbora ka zbardhur edhe parkun kombëtar të Thethit.

Ambasada amerikane në Tiranë ka zbuluar një pjesë të planeve të SHBA-ve për të mbështetur reformën e burgjeve në Shqipëri.  

Policia e Tiranës ka bërë publike masat që janë marrë për derbin Partizani – Tirana, i cili luhet sot në orën 17:00, që konsistojnë në si

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Këtë të premte parashikohet me vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites sipas MeteoAlb.

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit

Pas bisedimeve të së enjtes në Këshillin Europian, presidenti francez, Emanuel Macron është ndalur në një deklaratë për mediat, ku ndër t

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka prezantuar sot kompleksin “Thumana”, që do ndërtohet në Thumanë pas prishjes së godinav