Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Avokatja Luljeta Petani: Sa shumë humbje nga Covid-i, partitë merren me akuza të ndërsjellta dhe premtime!

27/02/2021 - 16:07

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshirë në fushatën për zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërsa vë theksin në problematikat mjaft të theksuara që ka shkaktuar pandemia Covid-19, humbjen e jetëve njerëzore, bizneset drejt falimentimit apo rënien e theksuar të ekonomive familjare, avokatja Petani ironizon partitë politike që kanë nisur garën në terren.

“Dhe ju, ju qe doni ato karriget e privilegjeve, mburreni se keni shkelur terrenin dhe po "llafoseni”, per hallet dhe dertet e te mjereve!

Ju, qe lakmoni ato 140 karrige, per vete dhe familjet tuaja, sa pak jeni perpara kesaj shumice humbese ne vuajtje!

Dhe llafosjet jane bajate!

Sharje, fyerje, akuza, te ndersjellta dhe premtime!

hahahaha!

Ndrroni kurs!

Ka ik koha e takimeve "gju me gju me popullin"!

Njerzit jane te ndergjegjesuar dhe e kane te ndare mendjen se ku do ta hedhin voten!

Nuk ben me fajde terreni ku shkoni e llafoseni ju, duke tregu "ca kane bo ata" e "cfar do boni ju"!

Terreni aty ka qene, pse nuk keni shku me perpara?”,- shkruan avokatja.

Në fund të postimit të saj, avokatja ka një këshillë për drejtuesit e partive, për kandidatët për parlamentin e ardhshëm.

“Ndrroni kurs!

Behuni me te lezetshem per veten tuaj! Me te kuptueshem, me te vertete e me te besueshem, per ata qe ju degjojne!”,- shkruan Petani.

Postimi i plotë:

Njerzit po shuhen nga covidi

Familjet po rrenohen nga covidi!

Bizneset drejt falimentimit nga covidi!

Ekonomia ne renije te ndjeshme nga covidi!

Sa shume eshte numri i ketyre humbjeve, sa shume!

Dhe ju, ju qe doni ato karriget e privilegjeve, mburreni se keni shkelur terrenin dhe po "llafoseni”, per hallet dhe dertet e te mjereve!

Ju, qe lakmoni ato 140 karrige, per vete dhe familjet tuaja, sa pak jeni perpara kesaj shumice humbese ne vuajtje!

Dhe llafosjet jane bajate!

Sharje, fyerje, akuza, te ndersjellta dhe premtime!

hahahaha!

Ndrroni kurs!

Ka ik koha e takimeve "gju me gju me popullin "!

Njerzit jane te ndergjegjesuar dhe e kane te ndare mendjen se ku do ta hedhin voten!

Nuk ben me fajde terreni ku shkoni e llafoseni ju, duke tregu "ca kane bo ata" e "cfar do boni ju"!

Terreni aty ka qene, pse nuk keni shku me perpara?

Pse?

Andaj, ndrroni kurs!

Behuni me te lezetshem per veten tuaj! Me te kuptueshem, me te vertete e me te besueshem, per ata qe ju degjojne!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën e 12-të me emrat e përfituesve të grantit të rindërtimit për banesat

Sipas MeteoAlb, vendi do të mbetet me vranësira të shpeshta këtë të martë, ku do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në pjesën më të

“U traumatizuam sapo morëm vesh lajmin që djali ishte plagosur me armë. Ne jemi familje demokratësh që prej fillimit.

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit edhe 8190 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë

Aktori i njohur Guljem Radoja, ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në spital.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 100 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 5 per

Imami i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit në xhami, ku mbetën të plagosur pesë persona.

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do të ven

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka folur sot për situatën epidemiologjike në vend, ku u shpreh se incidenca është me tendencë në zbritje.