Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Babai i gjyqtares Enkeleida Hoxha: Vajza ime viktimë politike, në burgje bëhen allishverishtet e dynjasë

25/02/2021 - 13:34

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë vendimin për gjyqtaren Enkelejda Hoxha. Sipas vendimit të sotëm mbledhja e radhës do të merret në datën 4 mars.

I pranishëm në këtë seancë ka qenë dhe babai i gjyqtares Enkelejda Hoxha, i cili ka thënë se vajza e tij është viktimë e politikës dhe ka kryer punën me shumë përkushtim.

 Po ashtu ai ka reaguar dhe për deklaratat e Ramës, duke thënë se është një ndërhyrje në drejtësi. Babai i gjyqtares gjithashtu kërkoi një masë më të lehtë për të, pasi ka fëmijët në shtëpi dhe nuk është e drejtë që të qëndrojë në burg.

"Është nga më punëtore, më e përkushtuar. I ka lënë dy fëmijë në shtëpi që nuk e kanë parë në mëngjesi kur zgjohen apo kur erdhi nga puna pasdite. Ja kështu është situata e saj. Është komplet presion. Është viktimë nga politika. Si ka mundësi që ti kryeministër betohesh me një gjyqtar? Ose ta lësh në klasë duke mos marrë Ventting-un, ç’të duhet ty me këto? Ajo e la në burg djalin e deputetit. Më keq akoma ajo e la në burg djalin e deputetit se i takonte, po ti akoma merresh me allishverishe. Ndërsa shoqja e saj është këshilltare në Gjykatën e Lartë, ndërsa shoqja tjetër vajti anëtare Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Ja pra kush është skemaxhiu, intrigaxhiu. Unë ju them kështu ju vëllezër e motra, hyni në problemin e burgjeve në qeliza, do shihni se çfarë është bërë atje. Me një anë thonë se nuk e ka bërë. Po si ka mundësi që ai vendim nuk analizohet. Hyni me themel një 30-mujorsh tek Burgjet. Mos t’i hedh lavando inspektorit të lartë të drejtësisë jetës së burgjeve, të atyre që vuajnë e s’kanë njerëz. Unë erdha sot që të mësoja e të jepej një vendim i arsyeshëm, jo atë që doja unë, por vendim të saktë", u shpreh babai i gjyqtares.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një komunikim me median ka bërë të ditur vendimet e reja nga Komite

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndejkur nga afër mëngjesin e sotëm vaksinimin masiv në sheshin "Skë

Sipas MeteoAlb vendi sot do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime në pje

Qendra për Zhvillimin e Shoqërisë Civile Durrës (CSDC) pjesë e Rrjetit POP (Përballja e Ofertave Politike), në kuadër të Zgjedhjeve Parla

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili, ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare.

Sekuestrohen rreth 143 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë dhe arrestohen në flagrancë 2 administratorët e kompanisë pritëse të n

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 360 raste të rej

Krimi horror që tronditi opinionin publik paraditen e sotme, ku një grua në Kavajë u gjet e djegur në makinë, ndërsa bashkëshorti i saj i

Administratori i "Masabi Fruits", Erjon Peti ka folur ekskluzivisht për konteinerin me 200 kg kokainë që është kapur në portin e Durrësit

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar sërish sot në një deklaratë për media pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, q