Babai shqiptar pranon vrasjen e vajzës së tij në Australi

20/08/2019 - 11:17

Shqiptari Petrit Likaj ka pranuar vrasjen e vajzës së tij 20-vjeçare, Sabrinës, ngjarje e ndodhur në muajin korrik në qytetin Adelaide në Australi.

49-vjeçari doli të hënën para Gjykatës së Magjistraturës në Port Adelaide përmes një video-mesazhi, për shkak se ai ndodhet në një institucion të shëndetit mendor, pasi gjatë “përleshjes” me thikë me vajzën, kishte pësuar edhe vetë lëndime.

Shqiptari iu ka thënë avokatëve të tij se ndihej fajtor për atë që kishte ndodhur duke pranuar kështu fajësinë për ngjarjen që tronditi opinionin publik.

20-vjeçarja, Sabrina Lekaj e cila ishte studente e mjekësisë dhe një pianiste me talent të veçantë, u godit nga babai saj pas një natë të kaluar jashtë me shoqërinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë para se të nisë konferenca e Donatorëve që pritet të zhvillohet në Bruksel, Ambasada Britanike ka publikuar shifrën që Britania d

"Të shtohen korsitë për biçikleta në qytetin e Durrësit, e njëkohësisht të promovohet jeta e shëndetshme", me këtë mesazh kanë z

Ish-ministri Gazmend Oketa ishte sot i ftuar në emisionin "Ditë e re" në TV Ora ku ka folur për karrierën në politike si dhe jetën si ped

Mbahet sot në Bruksel Konferenca e Donatorëve për rindërtimin nga tërmeti e organizuar nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës, ku tre automjete kanë përfunduar në det.

Dita sot nis me një mot të qëndrueshëm. Vendi ynë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do t

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit