“Babalja” flet nga Kosova: Ja sa mijëra euro më ofruan që të mbyllja gojën

15/10/2018 - 19:58

Albert Veliu, i njohur me emrin Babale, ndodhet ende në Kosovë, aty ku kërkoi azil politik pasi iku nga Shqipëria.

Albert Veliu u kap nga policia kosovare në kufi, ndërsa me të birin tentonte të ikte në një nga vendet e Bashkimit Europian.

Ndërsa në Shqipëri për të është dhënë një urdhër-arresti, dosja me kërkesën e ekstradimit është nisur për në Kosovë.

Albert Veliu do rrëfejë sonte ekskluzivisht për emisionin “Open” në Top Channel versionin e tij të ngjarjes që ka pushtuar debatin politik në Shqipëri.

Ai tregon se në Kosovë ka provuar kërcënime.

“Thjesht më terrorizoi, çdo ditë nga një makinë”, shprehet Albert Veliu.

Prokuroria tregoi në dokumentet e saj se audio-përgjimi ishte bërë për një shumë të premtuar prej 200 mijë euro. Albert Veliu sërish thotë se ka pasur oferta për t’u shitur.

“Më ofruan edhe 150 mijë dollarë në Tiranë, të thosha që është false e gjitha kjo”, tregon Veliu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama, në ditën e parë të tij edhe si ministër i Jashtëm, ia delegoi të gjitha kompetencat e drejtimit të mi

Në vijim të investigimit mbi lëshimin e më shumë se një AMTP-je për të njëjtën sipërfaqe në zonën e Ishmit, Durrës, mbrëmjen e kësaj të m

Ditët që vijnë do të sjellin një ulje të lehtë të temperaturave si dhe reshje dëbore në zonat malore.

Nesër mbi Tiranë do të fluturojnë ulët avionë luftarakë të NATO-s dhe avionë të mëdhenj kontrolli.

Shqiptarët do të mund të udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës.

Urbanisti Ardian Muka ka denoncuar sot përmes një postimi në rrjetin social Facebook, të shoqëruar me foto, ndërtimet pa leje në bregdeti

Qeveria duket se po fsheh sërish shifrat e borxhit publik.

Shëtitorja Taulantia, zemra e Durrësit, është padyshim emblema e qytetit bregdetar.

Ditën e sotme, Agron Tare është prezantuar me drejtuesit e sektorëve në portin e Durrësit si Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv, i shoqëru

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i APD,  Agron Tare, u prezantua sot paradite në detyrën e re, me grupin e drejtuesve të Departamenteve