Banorët e Unazës së Re “pritë” Gjiknurit tek TCH, e qëllojnë me vezë

12/11/2018 - 21:38

Teksa banesat e bizneset e tyre pritet të prishen për shkak të projektit, banorët e Unazës së Re në Tiranë, kanë përshkallëzuar protestën e tyre.

Ata i kanë bërë “pritë” ministrit Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri përpara godinës së Top-Channel.

Gjiknuri është sonte i ftuar në emisionin “Open” por protestuesit ia kanë bërë hyrjen mision të pamundur.

Ata kanë bllokuar rrugën me pankarta në duar madje e qëlluan makinën e tij me vezë. Gjiknuri hyri i fshehur në një makinë policie në zyrat e Top Channel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët.

Si pasojë e zhvillimit të një qendre e presionit të ulët atmosferik në brigjet italiane, do të kushtëzojë motin edhe në Shqipëri.

Pedagogët Jani Marka dhe Arlind Qori, të dy nga Lëvizja për Universitetin sqaruan për Ora News linçimin dhe akuzat e adresuara ndaj tyre

E hëna është ditë pushimi për administratën, por jo për studentët, të cilët kanë paralajmëruar protestë.

Ftesës së kryeministrit Edi Rama për dialogun e ditës së hënë në orën 11:00 për Universitetin, studentët i janë përgjigjur me thirrje.

Artisti i njohur Robert Aliaj i është bashkuar edhe sot protestës së studentëve këtë herë duke recituar bashkë me ta këngën me të cilën m

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu ka deklaruar se shteti duhet të marrë parasysh kërkesat e studentëve, pasi lë

Këshilli Studentor ka reaguar përmes një deklarate pas tensioneve dhe largimit me forcë të pedagogut, Jani Marka, nga protesta e studente

Prej disa ditësh në urgjencën e spitalit të Durrësit me një urdhër sa absurd dhe qesharak është ndërprerë nga ana e infermierëve aplikimi