Banorët në Durrës djegin mbeturinat, zjarri del jashtë kontrollit, ndërhyn Policia Bashkiake (FOTO+VIDEO)

20/10/2018 - 12:24

Mbrëmjen e kaluar, persona ende të paidentifikuar, kanë hedhur dhe djegur mbeturina në zonën e Shkozetit, pranë kolegjit privat.

Zjarri ka dalë jashtë kontrollit dhe është dashur ndërhyrja e Policisë Bashkiake të Durrësit, e cila është informuar për situatën dhe ka lajmëruar zjarrfikëset.

Pas kësaj, gjendja është normalizuar pa pasoja të rënda, ndërsa policia po punon për identifikimin e personave apo subjekteve që kanë hedhur dhe djegur plehrat në këtë zonë.

Burime nga Policia Bashkiake bëjnë të ditur për ''DurrësLajm'' se ndaj tyre do të merren masa të rrepta deri në ndjekje penale.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kanë kaluar disa ditë nga grabitja e biznesmenit E.K. në Shkozet dhe policia nuk ka asnjë të dyshuar.

Cilësia dhe siguria e barnave tashmë do të garantohet me magazinimin e tyre në një depo të re faramaceutike që po ndërtohet brenda ambien

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim kryesinë e shoqatës “Durrësi” të përfaqësuar nga intelektualët Shpëtim Metani, Lumt

Monitorimi në lëvizje me kamera i akseve nga Policia Rrugore po nxjerr në pah një nivel shumë të ulët të njohjes dhe respektimit të rregu

Ditët me ngricat duket se i kemi lënë pas.

Bashkia e Pukës ka publikuar këto foto mahnitëse të një liqeni në afërsi të qytetit, sipërfaqja e të cilit është totalisht e ngrirë.

Finalizohet me sukses operacioni i koduar "Ndjekja" në Durrës, arrestohen në flagrancë tre shtetas, autorë të dyshuar për vjedhjen e një

Policia e Shtetit ka publikuar sot, me emra dhe fotografi, personat më të kërkuar në qarkun e Tiranës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, më 12 dhjetor të 2018, ka vendosur të shkarkojë nga detyra kryetarin e Gjykatës së Pukës, Izet Kadana

Qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë kushtet e motit në vendin tonë.