Basha shpërndan dhurata në cerdhen e “Engjejvë”

27/12/2012 - 11:34

 

 

TIRANË-Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka vizituar sot çerdhen e “Engjëjve” në rrugën “Siri Kodra” në kryeqytet ku shpërndau dhurata për fëmijët e vegjël. 

Basha theksoi se janë mbi 3 mijë dhurata që janë shpërndarë për fëmijët e çerdheve në këtë fundvit, ndërsa falënderoi bankën “Credins” për ndihmën e çmuar që dha në sigurimin e pakove të dhuratave. 

“Meritë të vecantë ka banka “Credins”, tha Basha gjatë nj prononcimi për mediat. 

Sipas kryebashkiakut, gjatë një viti në Tiranë janë rikonstruktuar 7 cerdhe, ndërsa gjatë vitit 2013 pritet të rikonstruktohen dhe 10 të tjera. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situatë dramatike me mbeturinat urbane në zonën e ish-Kënetës, më saktësisht në rrugën “Gjelbërimi”.

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme me mjete të komunikimit elektronik ku janë miratuar dy vendime

Prezenca e OSBE-së rrëzon projektin e opozitës parlamentare për ndryshim të Kushtetutës, ku kërkohet rishikimi i sistemin zgjedhor në ven

Gjatë muajve të pandemisë Covid-19, porti i Durrësit nuk e ka ndalur punën për asnjë moment, por efektet e krizës janë ndjerë, në sektorë

Temperaturat e larta dhe era e fortë në zonën e plazhit duket se kanë favorizuar një vatër zjarri pranë rrethrrotullimit tek Ura e Dajlan

Pas lajmit të dhënë nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, se do të rritet numri i testeve të koronavirusit në vend ka reaguar

Këshilli Bashkiak Durrës do të miratojë pasditen e sotme një listë me 7 pallate 5-katëshe në rajonet nr.4 dhe nr.5, për të cilat Institut

Meteorologia Adiola Bami nga Meteoalb, duke folur në lidhje me parashikimin e motit për këtë javë si dhe për muajin korrik, tha se duke n

Policia e Shtetit ofron shpërblim 10 mijë euro për këdo që jep informacion për vendndodhjen e Talo Çelës, i shumëkërkuar nga autoritetet

"DurrësLajm" po publikon listën e dytë me 1200 qytetarë me dëmtime DS1, DS2 dhe DS3 në banesën e tyre që do të përfitojn