Bashkia aksion të gjerë pastrimi nesër në Durrës, ja zonat ku do të ndërhyhet

02/08/2019 - 21:34

Nesër bashkia e Durrësot dhe ndërrmarrjet ndihmëse janë në ditë pune me qëllim aksion pastrimi për qytetin, i cili fillon në orën 08.00. Bashkia ka zbardhur edhe plan veprimin për nesër, të gjitha zonat ku do të ndërhyhet dhe 

Plan veprimi për nesër:

1- Ndermarrja Rruga me fadromat do te jete ne Kampusin e Universitetit tek ish Keneta, Durresi i ri, bashke me administraten e nderrmarjes.

2-          Nderrmarrja Komunale Plazh do te jete nga Ura e Dajlanit deri ne Plepa bashke me administraten e nderrmarrjes.

3-         Nderrmarrja e Sherbimeve Komunale Durres do te jete nga Ura e Dajlanit, Stacioni Trenit, Shetitorja Taulantia deri ne Currila bashke me administraten e nderrmarjes.

4-        Pallati Sportit, Pallati Kultures dhe Biblioteka tek stadiumi.

5-        Arsimi (Kopeshte, Cerdhe) do te jete tek spitali nga mbrapa.

6-        Zjarrfikëset do te jene ne plazh nga ura Dajlanit deri ne Plepa.

7-        Administrata e Bashkise Durres do te jete nga sheshi Taulantia deri ne Currila.

8-        Ndermarrja UKD do jete ne pastrim ne Sektorin Rinia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë 24 orëve të fundit në Lezhë janë konfirmuar dy raste të reja me covid 19.

Është vetëdorëzuar në polici ish-kreu i Aluiznit Durrës, Flamur Gjuzi.

*Me gazetat e mbyllura, redaksitë televizive të përgjysmuara dhe reklamat në pikiatë, kriza e koronavirusit rrezikon të lërë

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut Durrës, Seid Kërtusha, përmes një statusi në rrjete sociale, fton opinionistët, gazetarët dhe drejtues

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësira

I pyetur sonte në 'Open' në Top Channel, administratori i OSHEE-së Adrian Çela dha detaje mbi kategoritë dhe numrin e përfituesve prej ve

Konfirmohen edhe 3 raste të tjera me Covid-19 në Elbasan rezultojnë pozitive nëna 52 vjeçe dhe 2 vajzat përkatësisht 22 dhe 25 vjeçe.

Vetëm pak momente para lidhjes direkte për emisionin “Vizioni i Pasdites” këngëtari Gëzim Nika tregoi se përmes një video zbuloi humbjen

Shumë prej atyre gjyqtarëve që janë shkarkuar nga vettingu për mosjustifikim pasurie, apo lidhje me krimin shpresojnë në një vendim pro t

Një 28-vjeçar shqiptar ka vdekur në shtëpinë e tij në Itali, pak ditë pasi kishte dalë nga spitali, ku ishte kuruar për koronavirusin.