Bashkia e Durrësit shpall dy vende të lira pune

27/02/2020 - 19:57

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dokumentacionin e kërkuar pranë institucionit të qeverisjes lokale.

Dy pozicionet vakante janë:

  • Specialist ne Sektorin e Projektimit dhe Infrastruktures ne Drejtorine e Sherbimeve, Drejtoria e Pergjithshme e Sherbimeve dhe Puneve Publike prane Bashkise Durres.
  • “Pergjegjes” në Sektorin e Sherbimeve Mbeshtetese prane Drejtorisë se Burimeve Njerezore, Drejtoria e Pergjithshme Ligjore Arsim Kulture dhe Burime Njerezore të Bashkisë Durres

Kandidatët e interesuar duhet të dorëzojnë dokumentacionin përkatës deri në datat 9 dhe 17 mars, në bazë të procedurës pë rtë cilën do të përfshihen në konkurs.

Informacione më të hollësishme gjeni në linkun: https://www.durres.gov.al/images/shpallja_per_vende_te_lira_pune__Mars_2...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pasditen e kësaj të shtune, Durrësi ishte tërësisht i boshatisur.

Përmes një postimi në Facebook, mjeku i infektivit, Tritan Kalo u bën thirrje shqiptarëve që të respektojnë këshillat e specialistëve për

Ditën e sotme u mbush plot një javë që një grup sipërmarrësish durrsakë kanë bashkuar forcat për t’u ardhur në ndihmë kategorive më vulne

Izolimi i detyrueshëm i qytetarëve si masë mbrojtëse nga koronavirusi, ka bërë që shumë familje në nevojë në Durrës të përballen me vësht

Numri i personave që kanë humbur jetën në Greqi si pasojë e koronavirusit ka shkuart në 32. Sikurse bëjnë të ditur mediat greke numri i p

Qeveria ka detajuar mënyrën si do ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël.

Drejtoresha e spitalit rajonal të Durrësit, Nadire Jani, ka reaguar menjëherë pas një denoncimi të bërë në rrjete sociale nga ish—deputet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përcollën sot në aeroportin e Rinasit, 30 mjekë dhe infermierë të

Ish-deputetja e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar përmes një statusi në Facebook faktin se një pacient i prekur nga Covid-19 po mba