Bashkia gjobit PD-në me 20 mijë lekë për urinim tek kryeministria

14/04/2019 - 10:02

Policia Bashkiake ka gjobitur Partinë Demokratik,e pasi një prej protestuesve ka urinuar në dyert e kryeministrisë.

Lajmin e ka bërë publik vetë kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj me një postim një “Twitter” ku thotë se kjo është e pesta herë që PD gjobitet për organizime të urinimit publik dhe se paratë do mbahen direkt nga llogaria. E me sa duket veprimi i këtij protestuesi i ka ‘djegur’ më shumë se gjithë ndotja që prodhoi protesta e djeshme, pasi dhe gjoba është e ‘majme’, në vlerën e 20 mijë lekëve.

“PD gjobitet për të 5-ën herë për organizime të urinimit publik! Si dhe më parë, paratë do t’i merren direkt nga llogaria! Imagjino ç’alternativë qeverisëse është një parti që i shpëton në brekë! Hipokrizia e “Mbro Teatrin” duket qartë tek ndërtesa e Gherardo Bosios”, shkruan Veliaj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria për Krime të Rënda do të nisë marrjen e dëshmive për grabitjen e 9 prillit në Rinas.

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako iu ka uruar të gjithë besimtarëve katolikë festën e Pashkëve.

Perëndimi i diellit e ka bërë optimist avokatin Spartak Ngjela se në Shqipëri po perëndon edhe korrupsioni shtetëror 100 vjeçar.

Sipas parashikimeve të MeteoAlb, këtë të diel kushtet atmosferike të qëndrueshme do të diktojnë mot të kthjellët në të gjithë vendin.

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se caktimet e përkohshme të kryera nga Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku dhe më

Më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane do të mbahen zgjedhjet lokale në Itali.

Moti i keq me shi dhe temperatura e ulëta na ka thënë “mirupafshim”, të paktën për këtë javë.

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar procedurën e tenderit për