“Benz”-i i vjedhur digjet plotësisht në autostradën Durrës-Tiranë, ja kujt i përket

15/10/2019 - 10:19

Një “Benz” i braktisur në autostradën Durrës-Tiranë, i vjedhur më herët gjatë shtatorit, ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht.

Policia e Durrësit informon se ngjarja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00, ndërsa automjeti rezulton i vjedhur. Ai i përket shtetasit P.Z., banues në Tiranë. Policia sqaron mjeti ishte shpallur në kërkim, pasi ishte vjedhur para disa ditësh në Tiranë, më 23.09.2019.

Njoftimi i policisë së Durrësit:

Më datë 14.10.2019, rreth orës 23:00, në autostradën Durrës- Tiranë, ka marrë flakë dhe është djegur plotësisht  mjeti tip Benz,  i braktisur  në anë të rrugës, në pronësi të shtetasit P.Z., banues në Tiranë, i shpallur në kërkim, pasi ishte vjedhur në Tiranë,  me datë 23.09.2019.

Grupi hetimor po punon për sqarimin  e rrethanave të ngjarjes.

Materialet u referuan  në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të

Greqia shtyn hapjen e pikës kufitare të Kapshticës dhe 10 ditë të tjera.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në pjesën më të madhe të territorit.

Diplomatja gjermane Helga Schmid ka marrë konsensusin për t’u emëruar sekretare e re e përgjithshme e Organizatës për Sigurinë dhe Bashkë

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin se po punojmë me

Nga janari kontrolli teknik i makinave do të bëhet nga Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor,  pas përfundimit të kontratës me ko

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizj

Shqipërisë i është rekomanduar së fundmi që të zgjerojë vëmendjen e saj drejt ekonomisë blu duke e cilësuar këtë pjesë si një shtyllë të

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijua

Gjatë konferencës së Komitetit Teknik të Ekspertëve këtë të mërkurë, zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur edhe për kufizi