"Bicycle Durrës", pedalim Kuq e Zi në ditën e pavarësisë (VIDEO)

28/11/2020 - 11:50

Grupimi "Bicycle Durrës" ka zhvilluar paraditen e sotme një pedalim në kuadër të 28 Nëntorit, ditës së shpalljes së pavarësisë.

Të rinj e të reja, por edhe qytetarë të ndryshëm, të mbështjellë me flamuj kuq e zi jane nisur së bashku nga sheshi Iliria, për të përkujtuar me mënyrën e tyre, këtë datë historike.

Në formën e një cikli të mbyllur, ata do të përshkojne me biçikletë të gjithë qytetin, duke u rikthyer në fund në pikën e nisjes. Përfaqësuesi i këtij grupimi, Geri Emiri, tha se është e rëndësishme që kësaj nisme t’i bashkohen të gjithë të rinjtë e qytetit. 

Ndërgjegjësimi qytetar ishte në fokusin e organizatorëve të këtij aktiviteti përkujtimor.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

IGJEUM parashikon se që nga dita e sotme e deri më 26 janar priten reshje intensive, të cilat do të jenë më të përqendruara në veri dhe n

Garancia e Princit të Ndragheta-s, Antonio Gallos për të kryer korruptimin e qeverisë shqiptare dyshohet se është presidenti i grupit ‘So

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka iu bën apel shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit të regjistrohen në platformën e-A

Vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu në ultësirën Perë

Gjykata e Lartë ka kaluar për gjykim dosjen penale ndaj ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorit të policisë së Vlorë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa.

Policia italiane ka zhvilluar një megaoperacion dhe ka vënë në pranga një grup shumë të madh personash si të përfshirë në grupin mafioz i

Gjykata Kushtetuese do të kalojë për shqyrtim kërkesën e drejtuar nga Presidenti Ilir Meta, në lidhje me paligjshmërinë e shembjes së Tea

Ambasada gjermane në Tiranë, me anë të një lajmërimi për mediat, bën me dije se nga data 24 janar 2021, të gjithë ata persona që duan të

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 462 shtetas, pasi nuk zbatuan masat anticovid