Bie zjarr në lagjen nr.1 në Durrës (VIDEO)

04/08/2019 - 21:24

Disa shkurre kanë marrë flakë mbrëmjen e kësaj të diele në Durrës.

Zjarri ka rënë në lagjen nr.1 të qytetit pas ish-kirurgjisë së vjetër.

Mësohet se policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mberritur shpejt në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar apo dëme materiale.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“15 banesa të pabanueshme në njësitë administrative të bashkisë së Shijakut dhe 95 banesa me dëmtime të lehta.

Të shumtë kanë qenë qytetarët e Durrësit që e kanë kaluar natën jashtë nga frika e lëkundjeve sizmike apo nga dëmtimet e pësuara në banes

Një qytetar ka dërguar në redaksinë e DurrësLajm foto nga dëmtimet tek pallati 8-katësh ku ai banon.

Çadra te stadiumi dhe qendër e hapur tek Kovaleshenca në Durrës për të pritur banorët banesat e të cilëve janë të dëmtuara.

Dy tërmete të tjera janë regjistruar në harkun e një ore mëngjesin e sotëm në Durrës.

Durrësi zgjohet nga një tjetër lëkundje sizmike. 

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Durrës gjatë natës.