Bllokohet rruga në Currila, kodra rrëshqiti sërish

Postuar: 07/03/2016 - 11:02

Kodra e Currilave ka rrëshqitur sërish duke rikthyer edhe njëherë panoramën e shëmtuar që krijohet në një nga zonat më të bukura dhe atraktive të qytetit të Durrësit.

Pavarësisht investimit miliona dollarësh të Ministrisë së Mjedisit, që vetëm për pak kohë duket se zgjidhi problemin e përhershëm të rrëshqitjes së dherave, ato u rikthyen sërish.

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që rrëshqitjet e dherave të kodrës argjilore të jenë masive, e të përfundojnë ashtu si dikur, në mes të rrugës, duke bllokuar dhe kalimin e këmbësorëve dhe të automjeteve.

Në zonën e bukur të Currilave, tanimë e kanë zënë sërish vendin dherat e balta.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Analisti Arjan Curri ka bërë deklaratëne fortë në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili, kur tha se shpejti do të arresto

   Mbrëmjen e sotme, në afërsi të Maminasit, në autostradën Tiranë-Durrës, 10 makinave u janë çarë gomat.

   Reshjet e shiut me intensitet të lartë që u regjistruan që në orët e para të mëngjesit në Durrës shkaktuan përmbytje në thuajse të gji

   Njëra anë e aksit tërësisht e bllokuar, baltë dhe argjilë në rrugë dhe një zonë që duket komplet e lënë në mëshirën e natyrës dhe kapr

   Situata e krijuar në Durrës si pasojë e përmbytjeve është ende larg përmirësimit.

Lëvizje të tjera në radhët e Policisë së Shtetit. Së fundi është ndryshuar kreu i Departamentit të Policisë Kriminale, Idajet Faskaj.

Reshjet e dendura të shiut të cilat kanë nisur prej orëve të para të mëngjesit të sotëm në Durrës, kanë shkaktuar përmbytje në zona të nd

Gjykata për Krimet e Rënda ka dhënë sot dënimin me burgim të përjetshëm për Denis Shtrazën, si një prej personave që rrëmbeu dhe vrau Gaz

Dy ditë pas arrestimit të 39 personave të cilët ishin pjesë e 7 grupeve kriminale, policia ka zbardhur skemën e plotë se si emigronin nje

Mëngjesin e kësaj të hëne, qyteti i Durrësit është zgjuar me reshje intensive shiu, çka ka shkaktuar përmbytje të rrugëve kryesore e dytë