Çadrat me vete! Ja deri kur do të ketë reshje shiu

20/02/2020 - 07:37

Dita e sotme ka kthyer reshjet në vend. Sipas MeteoAlb, vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut do të mbetet deri në mesditë në të gjithë vendin.

Por në vijim pritet përmirësim gradual i kushteve të motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë zonave lindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mengjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 4 - 5 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënë Veziko nga Vlora la Spitalin Infektiv, së bashku me tre anëtarët e saj të familjes, pasi fituan luftën me koronavirusin.

Sot grupi i këngëtarëve që i janë bashkuar "Koncertit në karantinë" ishte në hapësirën mes pallateve në rrugën “Taulantia”.

Shkodra është vatra më e nxehtë e përhapjes së koronavirusit pas Tiranës.

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama vendosi masën drastike për të bllokuar totalisht kufirin duke mos lejuar askënd që të hyjë në sht

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka reaguar pak minuta më parë përmes një statusi në Facebook për deklaratën e ish-drejtorit të Agjencisë

Shtohet numri i viktimave nga COVID-19, duke arritur në 21 persona.

Veliera superluksoze 88 metra e gjatë, “Maltese Falcon” mbërriti mesnatën e së enjtes në ujërat përballë portit të Durrësit duke pritur z

Shijaku deri më tani ka qenë jashtë hartës së bashkive të Shqipërisë që kanë regjistruar raste personash të prekur nga koronavirusi.