Çështja "Toyota Yaris"/ Gjykata e Tiranës liron 6 të arrestuarit

17/01/2020 - 18:03

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”.

Eshtë vendosur “Detyrim Paraqitje” për Elvis dhe Alfred Vladin, si dhe për biznesmenin Alban Mollaymeri, Agim Çekajn, Klevis Cani dhe Edi Lika.

Të gjashtë personat akuzohen për mosdeklarim të të parave në kufi, ndërkohë vijojnë të jenë në kërkim kushërinjtë Elvis dhe Alfred Vladi.

Në datë 24 qershor 2018, në Portin e Durrësit, u sekuestruan 3.4 milionë e 470 mijë euro cash, të fshehura në bagazhet e dy makinave “Toyota Yaris”, ndërsa po transportoheshin me trajler nga Belgjika.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rikthehen reshjet në pjesën më të madhe të vendit, duke bërë që deri në mesditë i gjithë vendi të jetë me reshje shiu dhe reshje dëbore n

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.