Çfarë duhet të bëni nëse doni të forconi Shqipërinë sipas Ambasadës Amerikane

19/04/2018 - 16:05

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë thirrje për të gjithë të interesuarit që të aplikojnë për të qenë anëtar i Këshillit Rinor të Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Përmes një postimi në Facebook, ambasada lajmëron se të interesuarit që duan të jenë pjesë e aktiviteteve të këtij këshilli mund të aplikojnë në linkun e ambasadës deri në 22 prill.

STATUSI I PLOTË

Doni të forconi Shqipërinë nëpërmjet udhëheqjes, aktiviteteve dhe angazhimit me qytetarwt? Aplikoni për të qenë anëtar i Këshillit Rinor të Ambasadës Amerikane. Afati i aplikimeve është deri më 22 prill: https://goo.gl/forms/9ypgOZfSGRpl0jsh2

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka nisur edhe sot, protesta e banorëve të Unazës së re, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e projektit të "Unazës së Madhe" që prek banesat

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela do t’i nënshtrohet procesit të vetingut më 22 janar.

Ministria e Brendshme njofton se Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhërua

MeteoAlb parashikon për këtë të shtunë mot me vranësira dhe reshje shiu e dëbore të cilat do vijojnë gjatë paradites në të gjithë territo

Asambleja e Personelit Akademik në Fakultetin e Drejtësisë, me anë të një deklarate për mediat bën të ditur se mbështesin protestën e stu

Hekuran Hoxha, 48-vjeçari i vënë në pranga sot në kuadër të operacionit “Vol-Vo 4”, gjatë të cilit u goditën 4 grupe kriminale, akuzohet

Këshilli Rajonal i Urdhrit të Farmacistëve në Tiranë, pas denoncimeve të vazhdueshme në lidhje me problemin e vonesave në pagesën e rimbu

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë

Ndërkohë që protesta e studentëve vazhdon me bojkot dhe ngujim në të gjithë universitetet e vendit pedagogët paralajmërojnë me pershkallë