Çfarë la pas stuhia e një dite më parë në Durrës (FOTO & VIDEO)

Postuar: 18/03/2018 - 09:28

   Një ditë pas erës së tërbuar që përfshiu jo vetëm gjirin e Durrësit, por gjithë territorin e vendit kanë dalë në pah dëmet e shkaktuara nga moti i keq.

Në qytetin bregdetar një nga pjesët më të dëmtuara është zona fundore e shëtitores “Taulantia”.

Mëngjesin e sotëm, operatori i DurrësLajm ka dokumentuar pasojat e shkatërrimit që sollën dallgët e fuqishme në një nga zonat më të frekuentuara nga qytetarët.

Dërrasat dhe leshteriku i bregdetit janë shpërndarë nëpër shëtitore në afërsi të Sfinksit.

Dallgët kanë shkulur nga vendi dhe kanë shpërndarë në shëtitore dërrasat duke shkatërruar thuajse tërësisht një nga vendpushimet më të frekuentuara nga qytetarët gjatë xhirove të tyre mëngjesore ose të pasdites.

Edhe një ditë më parë, DurrësLajm dokumentoi përmes fotove shkatërrimin e shkaktuar nga moti i keq në këtë zonë.

Pamjet e xhiruara mëngjesin e sotëm tregojnë se është e domosdoshme ndërhyrja nga autoritetet vendore për të riparuar gjithë dëmin e shkaktuar.

Era e tërbuar e ditës së shtunë shkaktoi jo pak probleme në qytetin bregdetar duke këputur degë peme, shkulur antenat, thyer vazo etj.

Ndërkohë që në Vlorë dhe Fier pasojat e saj ishin më të rënda. Një person humbi jetën në Vlorë, ndërsa disa mjete mbetën të dëmtuara nga rrëzimi i palmave dhe pemëve.

Në Shëngjin, shumë pisha u shkulën nga rrënjët si pasojë e baticave të mëdha në këtë zonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatmir Hoxha. Vendimi u mor sot nga Kolegji i Pavarur i Apelimit.

Policia e Durrësit ka ndaluar dy inspektorët e AKU-së, të cilët u filmuan duke marrë ryshfet në një lokal në Durrës.

Pezullimi i dy inspektorëve të AKU-së në Durrës të cilët u filmuan nga një emision investigativ duke marrë ryshfet, u ka shtënë të dridhu

Ambasadori i ri i Bashkimit Europian, Luigi Sorca ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj. 

Sot pritet të jepet pretenca për Emilajno Shullazin dhe grupin e tij.

MeteoAlb parashikon se kthjellimet mbeten dominante gjatë gjithë ditës në të gjithë Shqipërinë, përjashtuar ekstremin jugor ku mëngjesi p

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë