Çfarë la pas zjarri te Gjiri i Lalzit (FOTO & VIDEO)

04/08/2019 - 16:21

Zjarri masiv që përfshiu një kabinë pushuesish në Gjirin e Lalzit ka lënë pas dëme të shumta materiale.

Siç shihet nga fotot dhe pamjet filmike që po publikon DurrësLajm, gjithçka është shkrumbuar tërësisht.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve, por ende nuk është mësuar shkaku i rënies së zjarrit.

Kujtojmë se veçanërisht fundjavave, zona është e vizituar nga pushues e turistë të shumtë, të cilët zgjedhin këtë plazh për të kaluar ditën e pushimit.

 /portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet, të cilat pretendon se provojnë arrestimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Ba

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime, por herë pas herë do të ketë dhe kalime vranësirash kryesisht në zonat mal

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet

Është ndarë nga jeta në moshën 100 vjeçare ish-gjenerali Rrahman Parllaku. Ai është njohur ndryshe dhe si “Gjenerali i 3 epokave”.