Çfarë po ndodh në kryeministri? Pse Rama hoqi skelën para protestës (FOTO)

15/03/2019 - 22:44

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që të presë ndryshe protestën e opozitës që mbahet të shtunën. Ekspertët e policisë dhe zjarrfikëses që janë parë gjatë paradites në hyrje të selisë qeveritare kanë vendosur të heqin skelën në hyrje të godinës.

Më herët është mbuluar vetëm streha me drita vezulluese, vepër e Philippe Parreno të cilën Rama e ka pikë të dobët dhe nuk dëshiron ta humbasë pas kërpudhës që u shkatërrua në protestën e një muaji më parë. Heqja e skelës është bërë që protestuesit të mos hipin mbi strehë dhe ta shkatërrojnë atë, apo të tentojnë që nga dritaret të hyjnë direkt në katin e dytë të kryeministrisë. /lapsi.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme deri në mesditë, kur vranësira më të duks

Më 11 maj, kryeministri Edi Rama zyrtarizoi kandidatët për kryebashkiakë në 61 bashkitë e vendit.

Sot në portin e Durrësit u zhvillua  një vizitë portuale nga grupi i Anijeve të Gatshme të NATOS (Standing NATO Maritime Group 2 SNMG2.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë kontrollit të ngarkesave me mallra ushqimore që hyjnë në territorin e Shqipërisë nëpërmjet pikave të

Ministria e Jashtme greke ka reaguar lidhur me ndalimin e kandidimit për zgjedhjet e 30 qershorit të kreut të Omonias, Fredi Belerit për

Paraditja e së shtunës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të pësojnë zhvillim duke gjeneruar shira të dobët dhe lok

Televizioni publik gjerman: Si askund në Europë, miratimi për BE-në nuk është më euforik se në Shqipëri.