"Çmenden" çmimet në Golem, shezlongu kushton 20 euro, gazebo 50 euro (FOTO)

09/06/2019 - 19:12

Ndërsa sezoni turistik veror është në nisje të vet pas kohës së paqëndrueshme deri para 1 jave, si duket pushuesit duhet të maten mirë kur të shkojnë në plazhin e Golemit.

Regjisorja Edlira Ruzi, me anë të një denoncimi, ka publikuar çmimet e kripura të shezlongeve dhe gazebove.

Ajo denoncon me foto çmimet tejet të larta, ku thuhet “shezlong 20 euro dhe gazebo 50 euro”.

Më tej ajo shprehet se vetëm disa hapa më tej, shezlongu është me çmimin 300 lekë. Ruzi ngre shqetësimin, se nëse nuk ndërhyn pushteti lokal, së shpejti për shkak të çmimeve të larta shqiptarët nuk do t’u drejtohen më plazheve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga Italia, historitë e suksesshme të shqiptarëve si një dëshmi e integrimit të plotë të tyre në vendin fqinj, nuk janë të pakta.

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin e transmetuar në kanalin prestigjioz RAI 3 përkanabizimin e vendit.

Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranzitore, e cila do

Karantina funksionale e portit të Durrësit është pajisur me 5 shtretër dhe pajisje antibakteriale ndërsa  është vënë në gadishmëri me të

Del fotoja e babait të 5 fëmijëve që u mor peng në Kamëz dhe u vra rrugës për te resorti “Golden” në Shijak.

Pas publikimit të vetëm pesë emrave kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit nga komisioni i SPAK, deri më tani numri në total k

Shqipëria dhe shumica e vendeve të Ballkanit nuk kanë shpallur ende asnjë rast të dyshuar me koronavirus sipas hartës së Wikipedia të për

Nga arratia, ish-kreu i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku është tërhequr nga kërkesa e tij për ndryshimin e masës së sigurisë nga "Arrest m

Gjykata Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit rithërret si dëshmitar shtetasin grek Apostol Mildis, taksist, për atentatin ndaj De