Covid-19 i merr jetën inxhinierit të njohur në Durrës, Bashkim Kopliku

21/11/2020 - 21:04

Është ndarë nga jeta një personalitet i njohur në Durrës, inxhinieri elektronik Bashkim Kopliku.

Ish-zv/kryeministri dhe ministri i brendshëm i qeverisë së parë demokratike ka ndërruar jetë pasi ishte prekur ditë më parë nga Covid-19. Fatkeqësisht gjendja e tij u rëndua shumë ditët e fundit.

Dy herë deputet i Kuvendit të Shqipërisë, Kopliku nuk mundi ta fitonte betejën me virusin vdekjeprurës, megjithëse ishte një njeri mjaft sportiv.

Ish-kryeinxhinieri i URT-së së famshme u largua nga Partia Demokratike në vitin 1997, për të mos u angazhuar më në politikë, por duke qenë një qytetar mjaft aktiv në median e shkruar dhe vizive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis pati një takim me homologun e tij shqiptar Edi Rama.

Vijojnë të jenë në nivele të ulëta infektimet nga Covid-19 në vendin tonë.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme ne fshatin Lukovë të Sarandës ku është gjetur një person i pajetë.

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë i shkallës rihter është regjistruar në Greqi mesditën e sotme dhe është ndjerë në jug të vendit tonë.

Partitë Popullore Evropiane, kanë qenë të parat që kanë uruar Lulzim Bashën për rizgjedhjen në krye të Partisë Demokratike.

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg, për 19-vjeçarin Jehon Breçani, i cili aksidentoi një 24-vjeçare pak ditë më p

Tregtarët ambulantë kanë protestuar sërish këtë të hënë para Bashkisë së Durrësit për lejimin e ushtrimit të aktivitetit të tyre në zonën

Pas protestës së maturantëve Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka reaguar përmes një video-mesazhi.

Një operacion i rrallë është kryer të dielën që lamë pas në Qendrën Spitale Universitare Nënë Tereza.

Gjatë raportit në Kuvend, kryeprokurori Olsian Çela është pyetur nga deputeti Adriatik Alimadhi lidhur me dosjet e pezulluara, duke përme