Ç’po ndodh me familjet në Durrës? Tetë raste dhune në 24 orë

04/07/2017 - 13:24

Tetë raste dhune janë denoncuar në polici në qarkun e Durrësit gjatë 24 orëve të fundit, 5 nga të cilat në qytetin e Durrësit, 1 në Krujë, e 2 të tjera në Shijak.

Në njërën prej rasteve që ka ndodhur në një familje në Durrës, babë e bijë kanë denoncuar njëri-tjetrin për ushtrim dhune, e të dy kanë kërkuar urdhër-mbrojtjeje.

Dhuna nuk po njeh më limite, edhe fëmijët e vegjël tashmë po akuzohen se po dhunojnë prindërit e tyre. Një 14-vjeçar akuzohet se ka dhunuar fizikisht e psikologjikisht babanë e tij 56-vjeçar.

Një tjetër rast është regjistruar mes dy kunetërish në Krujë, ku 20-vjeçari ka rrahur kunatin më të madh në moshë, 32 vjeç.

Ndërsa në Shijak, dy gra të moshave 24 dhe 37 vjeçe janë dhunuar nga bashkëshortët e tyre, që nuk janë mjaftuar vetëm në përdorimin e dhunës psikologjike duke i fyer e ofenduar, por edhe duke vënë dorë mbi to. Njëra prej tyre ka diferencë të madhe moshe me të shoqin, plot 30 vjet, ajo 37 dhe bashkëshorti dhunues 67 vjeç.

Të gjitha rastet e denoncuara në polici:

Durrës

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen S.P., vjeç 42, pasi dyshohet se bashkëshorti A.P. vjeç 45, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasin Q.Xh., vjeç 56, pasi dyshohet se djali E.Xh., vjeç 14 ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasin F.L., vjeç 52, pasi dyshohet se vajza E.J. vjeç 29, banuese në Durrës, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen E.J., vjeç 29, pasi dyshohet se babai F.L. vjeç 52 banues në Durrës, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Më datë 03.07.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin L.D., vjeç 53 pasi dyshohet se, nëpërmjet telefonit nga Italia, ka kanosur e dhunuar psikologjikisht bashkëshorten L.D., vjeç 37.

Krujë

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasin M.A., vjeç 32, pasi dyshohet se kunati L.J., vjeç 20, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

Shijak

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen R.A., vjeç 24, pasi dyshohet se bashkëshorti I.A., vjeç 37, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Më datë 03.07.2017, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen F.D. vjeç 37, pasi dyshohet se bashkëshorti E.D. vjeç 67 ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj tij.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.

Pasi goditën me gurë eskortën e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në mitingun në Korçë, tre persona janë vënë në hetim pasi akuzohe

Disa zona të Tiranës do të mbeten nesër disa orë pa drita në pjesën më të madhe të ditës. Shkak për këtë janë investimet në kabina.

E diela, vijon me kthjellime deri pasdite, kur vranësira lokale zhvillohen në Veri dhe zonat Lindore duke sjellë rrebeshe të shkurtra shi

Këtë të shtunë, banorët e Unazës së Re kanë protestuar sërish kundër projektit për ndërtimin e rrugës që prish banesat e tyre.

Policia Rrugore e Qarkut Durrës është angazhuar maksimalisht në mbarëvajtjen e sezonit turistik.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në burgun e Dubravës.