Dako dha lajmin e mirë, por një shtetas italian i kujton diçka...

Postuar: 18/03/2018 - 11:06

   Një ditë më parë, kryebashkiaku Vangjush Dako njoftoi përmes profilit të tij në Facebook investimin që po realizohet në lagjen nr.1 të Durrësit për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve dhe eleminimin e derdhjes në det të ujërave të zeza.

Postimi i Dakos ka marrë shumë pëlqime dhe shumë qytetarë e përgëzojnë për projektin, por ajo që të tërheq vëmendjen është komenti i bërë nga një shtetas Italian, i cili i kujton kryebashkiakut diçka të rëndësishme.

“Lavoro inutile Se non ci sono i depuratori puoi deviare ma sempre in mare arriva ormai il mare di durazzo è una fogna aperta più del 100x 100 (Punë e kotë. Nëse nuk ka depuratorë, mund të devijosh sa të duash, prapë në det do të përfundojë. Tashmë deti i Durrësit është 100 përqind një gropë septike)”, shkruan në komentin e tij shtetasi italian Lino Fierro.

Postimi i Dakos: 

Vazhdon puna e vështirë, por pa ndërprerje për sistemimin e rrjetit të kanalizimeve në lagjen nr. 1 të qytetit. Në sajë të këtij investimi madhor do të shmanget plotësisht derdhja e ujrave të zeza në det.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë

   Punonjësit e ndërrmarrjes së Gjelbërimit në Durrës kanë tre ditë që po punojnë në këtë shesh.

I ftuar në emisionin “KAPITAL” në Vizion Plus, ndër të tjera gazetari Artan Hoxha shpreh shqetësim se përse opozit

Policia ka ushtruar kontrolle të befasishme në Laç dhe Lezhë, pasi dyshohet se në këto dy qytete fshihen anëtarë të bandës “Bajri”.

Një shekull pasi 2700 pasagjerë të anijes Austro-Hungareze "Linz" u mbytën në brigjet e Durrësit gjatë Luftës së dytë Botërore, janë përk

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektoi sot fillimin e punës për eleminimin e rrëshqitjes së ndodhur në segmentin q

Mbi 1 mijë ushtarakë shqiptarë dhe britanikë zbresin paraditen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në kuadër të stërvitjes më të madhe të vi