Dako "revoltohet” në "Llogaridhënien e Ramës": Pusho ore ti se ke marrë lekët për atë votën tënde!

14/06/2018 - 10:19

Të rinjtë e FRPD-së kanë ironizuar llogaridhënien e kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar si “Llogaridhënie publike e Narkoshtetit”. Ata zhvilluan një dialog me fytyrat e kryeministrit, ministrave, kryetarëve të bashkive dhe krerëve të grupeve të narkotrafikut.

Debate nga Llogaridhënia e Ramës sipas protestuesëve demokratë:

Moisi Habilaj pyet Ramen: Ore kujdes me Tahirin se do flasim dhe per ty!

Edi Rama: Jo o vella se Sajmiri eshte miku im, ministri me i mire qe ka pasur Shqiperia. Ka rritur prodhimin bujqesor me shume se cdo minister bujqesie ne kete vend.

Agron Xhafa: O vella fol me keta Italianet se e kane shtrenguar shume, s’po kalojme dot asgje.

Edi Rama: Pa merak o pasha. Do flas une me miqte tane. Policia eshte ne sherbimin tend. Po qe nevoja e kalojme barin dhe me mjete te policise. Fatmir merr masa se na duhen leke se po afrohen zgjedhjet.

Fatmir Xhafa: Shefo po keta te opozites me jane qepur keq.

Edi Rama: nuk kemi ne njerez per te leshuar ne gojen e opozites. Vazhdo i qete. Cna duhet Europa ne kur s’bejme dot me leke e as nuk blejme vota?

Nje qytetar: z. kryeminister ate shendetesine falas qe premtove?

Vangjush Dako: Pusho ore se ke marre leket per ate voten tende. Dashke dhe shendetesi ti.

Qytetar tjeter: Sa e shitet testin e letersise?

Lindita Nikolla: Cfare jane keto akuza te kesaj opozite qe s’po na le me punu te qete, testin nuk e nxorrem ne, ai doli vete.

Arben Ahmetaj: Shyqyr nuk u kujtuan per inceneratoret e mi. Pare e madhe aty. E hengren dhe ate punen e punesimeve.

Damian Gjiknuri: As per energjine s’thane gje shyqyr. Se u thame do ua ulim dhe jo vetem ua rritem cmimin, por s’ka as drita.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi dje, rritje pagash për arsimtarët, infermierët dhe ushtarakët pas 1 prillit 2019.

Qendra Kulturore e Fëmijëve në bashkëpunim me DAR Durrës kanë organizuar paraditen e së enjtes një kros masiv, me pjesëmarrjen e 28 shkol

Spirancat detare janë një simbol i hershëm i qytetit të Durrësit.

OSBE shpreh shqetësimin e saj në lidhje me ultimatumin e vendosur për regjistrimin e portaleve on line, ose në të kundërt rrezikojnë mbyl

Nxirret nga deti anija “Klodi” që u mbyt një ditë më parë në kalatën lindore.

Policia Bashkiake e Durrësit ka reaguar menjëherë brenda ditës, pas protestës që zhvilluan tregtarët e tregut industrial që ndodhet pranë

Policia ka publikuar pamjet e arrestimit të këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi.

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një postimi në “Facebook” ka bërë me dije të gjithë të interesuar për Lotarinë Amerikane se mund t

Kryebashkiaku i Krujës Artur Bushi ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar lidhur me çështjen e Xhisiela Malokut.