Dalin pamjet brenda spitalit COVID 1 në Shqipëri, nga të sëmurët me oksigjen tek ata të intubuar (FOTO)

07/04/2020 - 20:45

Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1. Që nga pritja e deri tek trajtimi i të prekurve nga koronavirusi, kjo është ajo që ndodh çdo ditë në spital, ku shërbejnë dhjetëra mjekë e infermierë.

Me veshje mbrojtëse plotësisht, maska e doreza shfaqet i gjithë personeli që nga mjekët e deri tek sanitaret. Shumica e pacientëve shihen me maska oksigjeni, ndërsa moshat janë të ndryshme.

Të sëmurët janë të vendosur në dhoma dyshe kryesisht dhe pamjet janë larg nga ato që vijnë nga Italia apo vende të tjera ku numri i të prekurve është shumë më i lartë. Pamjet më të rënda vijnë nga terapia intensive ku ka edhe pacientë të intubuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbulohen të tjera detaje nga vendimi i paligjshëm për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Shqipëria po shqyrton mundësinë që të legalizojë kultivimin e marijuanës mjekësore.

Reforma në drejtësi duhet të ecë përpara, hap pas hapi!

6 muaj nga tërmeti i 26 nëntorit, kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana bën një bilanc të punës së bërë përgjatë këtyre muajve të vështi

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor ka paralajmëruar autoshkollat që ushtrojnë aktivitetin e tyre se nëse nuk do t

Tërmeti i 26 nëntorit në Durrës shembi disa hotele dhe pallate, duke lënë pas një bilanc tragjik, 23 jetë të humbura.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shënd

Opozita u angazhua sërish sot që të bëjë gjithçka sa i takon asaj për të përmbyllur reformën zgjedhore brenda datës 31 maj.

Më 29 maj mbyllet viti shkollor, një vit ky i pazakontë, i zhvilluar muajt e fundit online, për shkak të masave parandaluese për prekjen

Kur u bë e qartë se semestri i dytë i vitit akademik 2019-2020 do të devijonte nga përfundimi i tij normal dhe universitetet kaluan në më