Dekani Fortuzi: Pasi e bënë Durrësin kufomë betoni, po vendosin gjoba për biznesin e vogël dhe të ndershëm

27/01/2021 - 20:12

Dekani i Fakultetit të Biznesit në UAMD, Shkëlqim Fortuzi, ka denoncuar në rrjete sociale atë që ai i konsideron gjoba për biznesin e vogël dhe të ndershëm.

Dekani shkruan se pasi drejtuesit në detyrë të bashkisë Durrës po e bëjnë qytetin bregdetar si kufomë betoni, tani po vendosin dhe shpërndajnë Njoftim Vlerësim Taksash.

Sipas Fortuzit, është “Turp dhe marrëzi për të gjithë ata që me veprim apo mosveprim (përfshirë edhe sehirxhinjtë apo pazarxhinjtë), të cilët e katandisën Durrësin në këtë gjendje mjerane”.

Përshëndetje Miq! Drejtuesit në detyrë të Bashkisë Durrës,përveç faktit që po mbyllin dhe ngushtojnë rrugët duke i...

Posted by Shkelqim Fortuzi on Wednesday, January 27, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe so

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor.

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.