Deklarata e fortë e ministrit Xhafa: Do të godasim grupet kriminale në Durrës

Postuar: 13/02/2018 - 21:12

   Gjatë një vizitë blic në portin e Durrësit, së bashku me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafa pranoi se në qytetin bregdetar operojnë disa grupe kriminale.

“Në Durrës ka grupe kriminale dhe së shpejti do të shihni rezultatet. Ministria e Brendshme, SHISH dhe Prokuroria kanë intensifikuar punën për arrestimin e personave të përfshirë në grupe kriminale”, deklaroi ministri Xhafa nga terminali i trageteve në port.

Ministri deklaroi gjithashtu për intensifikimin e punës për ndalimin e trafikut të drogës përmes portit më të madh në vend dhe njëkohësisht mbylljen edhe të të gjitha rrugëve të tjera të trafikut të narkotikëve që trafikantët synojnë, si p.sh. nisja e skafeve me drogë drejt vendit fqinjë, Itali. 

Xhafaj ka marrë pjesë në analizën vjetore të policisë së Durrësit, i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-drejtori i ALUIZNI-t në Durrës, Flamur Gjuzi ka humbur një njeri të dashur.

   Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme, në orën 21:04 në Gjirin e Lalzit.

   Në qarkun e Durrësit, fillimi i këtij viti të ri shkollor solli edhe bashkimin e disa shkollave me qëllim eliminimin e fenomenit të kl

   Në të ardhmen, të gjitha rrugët të cilat kanë standardet e një autostrade do të jenë me pagesë.

Prej ditës së hënë, nxënësit kanë nisur vitin e ri shkollor në të gjithë Shqipërinë.

Bie kërkesa për gjykim të shkurtuar për dy kushërinjtë, Dejvi dhe Eugen Bitraj të cilët akuzohen për vrasjen e Marvi Mihalit.

Drejtoresha e Open Date Albania, Arianita Brahaj përmes një statusi në Facebook, tregon një histori kërcënimi nga një biznesmen.

Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar sot se ditën e nesërme (datë 19.9.2018) qyteti do të vuajë mungesën e uji të pijshëm.

Barba Bala, një prej banorëvë autoktonë të Himarës, që së bashku me 4 djemtë e tij u zhvendosën nga Himara në Jalë në 1990-n, në një inte

Ambasada Amerikane në Tiranë i ka uruar rrugë të mbarë ambasadorit Donald Lu pas përfundimi të mandatit të tij në vendin tonë.