Deklarata e ish-deputetes, reagon drejtoresha Jani: Nuk të vjen zor, kur na shan me fjalën Mostër!!!

28/03/2020 - 18:27

Drejtoresha e spitalit rajonal të Durrësit, Nadire Jani, ka reaguar menjëherë pas një denoncimi të bërë në rrjete sociale nga ish—deputetja demokrate Fatbardha Kadiu, e cila akuzoi spitalin se nuk tregonte për një pacient të prekur nga koronavirusi. Në të njëjtën kohë, Kadiu tha për DurrësLajm se mjekët ndiheshin të frikësuar, pasi nuk kanë veshjet e nevojshme për t’u mbrojtur nga infektimi prej Covid-19.

Deklaratat e Kadiut hidhen poshtë nga drejtoresha Jani, e cila thotë për DurrësLajm se “ne Spitalin e Durresit vine te gjithe pacientet qe dyshohen per Covid 19, kjo nuk eshte e fshehte pasi te gjithe e dine se pacientet qe shkojme ne Tirane, nga spitali i Durresit nisen, nuk nisen nga ajri! Ne Spital ketyre pacienteve i behen te gjitha ekzaminimet e nevojshme duke filluar nga gjaku, CT, u meret tamponi me corona virus dhe pritet pergjigja! Nqs tamponi vjen pozitiv, pacienti dergohet ne Tr, ndryshe mjekohet per semundjen qe ka!”

Në të njëjtën kohë, Jani reagon ashpër për një etiketim të bërë nga Kadiu, e cila e mbyllte postimin e saj me fjalën Mostra.

“Si mundet te nxjeri nga goja nje femer te tilla fjale MOSTRA!!! Po zor nuk te vjen Fatbardha, se nuk e meriton fjalen zonje, kur na shan me fjalen MOSTER!!!” – shkruan Jani.

Në të njëjtën kohë, drejtoresha hedh poshtë edhe pretendimin se mjekët nuk janë të pajisur me veshjet e përshtatshme për t’u mbrojtur nga infektimi me Covid-19.

“Sa per personelin, mos te behet merak zonja ish deputete se ato i kane te gjitha mjetet e nevojshme mbrojtese!! Mos te meret me “ zera” nga spitali Durresit, por te vi ti shohi si punojne e ku punojne brenda te gjitha protokolleve te OBSH!!! Mos te kete frike, se asnje nga keta djem e vajza te mrekullueshme te stafit te urgjences jane goxha te mbrojtur dhe nuk e infektojne zonjen ne fjale!!”,- shkruan Jani, që solli në redaksinë e DurrësLajm shumë foto nga stafi mjekësor, i pajisur me të gjitha masat mbrojtëse ndaj pandemisë që ka kyçur të gjithë botën brenda.

Reagimi i plotë i drejtoreshës Jani:

Si mundet te nxjeri nga goja nje femer te tilla fjale MOSTRA !!!

Po zor nuk te vjen Fatbardha, se nuk e meriton fjalen zonje, kur na shan me fjalen MOSTER !!!

Per cfare komenton kjo ish deputete ?!

Ne Spitalin e Durresit vine te gjithe pacientet qe dyshohen per Covid 19, kjo nuk eshte e fshehte pasi te gjithe e dine se pacientet qe shkojme ne Tirane, nga spitali i Durresit nisen, nuk nisen nga ajri !

Ne Spital ketyre pacienteve i behen te gjitha ekzaminimet e nevojshme duke filluar nga gjaku, CT, u meret tamponi me corona virus dhe pritet pergjigja !

Nqs tamponi vjen pozitiv, pacienti dergohet ne Tr, ndryshe mjekohet per semundjen qe ka !

Nqs pacienti eshte me tampon NEGATIV, nuk quhet me Covid sipas rekomandimeve te OBSH !!

Biles ne spital, ne raste e dushuara jemi bere dhe 2 here tampon !!!

Sa per personelin, mos te behet merak zonja ish deputete se ato i kane te gjitha mjetet e nevojshme mbrojtese !!

Mos te meret me “ zera” nga spitali Durresit, por te vi ti shohi si punojne e ku punojne brenda te gjitha protokolleve te OBSH !!!

Mos te kete frike, se asnje nga keta djem e vajza te mrekullueshme te stafit te urgjences jane goxha te mbrojtur dhe nuk e infektojne zonjen ne fjale !!

Statusi i Kadiut:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

20 Deputetë të Parlamentit Evropian dënojnë shkatërrimin e Teatrit Kombëtar, si një vlerë e rëndësishme historike dhe kulturore e Shqipër

Fundjava nuk do ketë mot të favorshëm paralajmërojnë sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Zbulohet të tjera detaje për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 31-vjeçar.

Është zbardhur draft-opinioni i Komisionit të Venecias në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, e cila ngjalli një përplasje të ash

Një peshkarexhë në Durrës u përfshi nga flakët mesditën e sotme teksa ndodhej 6 milje nga bregu, në drejtim perëndim të Porto Romanos.

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, reagoi pas zemërimit që ka shpërthyer në opinionin publik me qëndrimet që mbajti sot, kur justifi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit sulmoi të premten në një seancë parlamentare online nënën e një fëmije të dhunuar nga ofice

Është zhvilluar me mjete të komunikimit elektronik mbledhja e këshillit bashkiak të Durrësit ku u miratuan disa vendime të rëndësishme si

Nëna e djalit 14-vjeçar të dhunuar pak ditë më parë nga efektivët e policisë ka përgënjeshtruar në një intervistë për Abc News deklaratën

Një konflikt mes anëtarëve të grupit të Avdylajve dhe gardianëve të burgut 313, ka detyruar Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve të urdhë