Dekriminalizimi/ Mark Babani dorëzon shenjat e gishtave

18/09/2019 - 14:04

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani, i denoncuar nga opozita se ka fshehur një dënim në Itali, ka dorëzuar shenjat e gishtave në Institutin e Policisë Shkencore në Tiranë.

Kërkesa është bërë nga Prokuroria e Përgjithshme në kuadër të ligjit të Dekriminalizimit.

Pas marrjes së të dhënave, Instituti i Policisë Shkencore do t’i dërgojë pranë Njësisë së Dekriminalizimit.

Partia Demokratike pretendon se socialisti Mark Babani është arrestuar më 4 prill 1994 në Itali, në zonën e Siçilisë, nën akuzën “Vjedhje në rrethana rënduese, e kryer në bashkëpunim”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë raportoi dje se u regjistrua rasti i parë i riinfektuar me Covid-19 në vend.

Ka ndërruar jetë profesori dhe mjeku i njohur i Ortopedisë, Panajot Boga.

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Transporti  është një ndër aktivitetet e pakta që akoma nuk është hapur për shkak të masave kundër përhapjes së COVID-it.

Pasditen e sotme kanë dalë përgjigjet e Lotarisë Amerikane për vitin 2020.

Pas banorëve të Sukthit, edhe banorët e Manzës janë ngritur sot në protestë kundër depozitimit të plehrave të Durrësit në territorin e ty

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë në konferencën për shtyp tregoi shfirat e reja për 24 orët e fundit të personave të infektuar nga

Më datë 8 qershor, 2600 maturantë në gjimnazet e qytetit të Durrësit do t’i nënshtrohen provimit të parë të Maturës Shtetërore, gjuhës së

Gjendja mjedisore në Durrës sa vjen e rëndohet nga mbetjet urbane që kanë pushtuar qytetin pasi nuk janë mbledhur nga mjetet e ndërmarrje