Delegacioni Europian në Shqipëri thirrje shqiptarëve: Në 20:00 dilni në ballkone e duartrokisni

30/03/2020 - 15:49

Delegacioni Europian në Shqipëri, me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter” iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve, që në orën 20.00 të dalin nëpër ballkone dhe të duartrokasin për të gjithë ata që janë sot në vijën e parë të luftës ndaj Covid-19.

Sic bëhet me dije në njoftim, duartroktija e mbrëmjes së sotme do të shkojë për mjekët, infermierët, zjarrfikësit, policët dhe gjithë stafi që është në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit.

“Ne duartrokasim me gjithë zemër duart tona sonte për profesionistët e kujdesit shëndetësor, studiuesit, zjarrfikëset, policët dhe të gjithë ata që janë atje duke luftuar kundër Covid19. Bashkohuni me ne duke duartrokitur sonte në 20:00 dhe duke ndarë emoji në komentet më poshtë”, thuhet në postimin e Delegacionit të BE në Shqipëri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-gjyqtari Alaudin Malaj ka reaguar pas ngjarjes me të shtëna me armë zjarri që u raportua se ndodhi në zonën e Lungomares në Vlorë.

Më 4 shkurt 2020, teksa po punohej në një “nyje komanduese” në rrjetin e shpërndarjes së ujit të pijshëm pranë Prefekturës në Durrës, dol

Ditën e sotme ka ndërruar jetë vëllai i deputetes socialiste, Vilma Bello.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 5 viktima nga Covid-19 në vendin tonë.

Komisioneri Publik ankimon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, pranë Gjykatës Kushtetuese vendimin e KPK për të konfirmuar në detyrë subje

Një helikopter i Forcave Ajrore Shqiptare ka bërë ulje të detyruar në një nga zonat e Toscanas në Itali mëngjesin e të enjtes më 30 korri

Edhe katër ditë kanë mbetur nga afati i vënë nga qeveria italiane për të huajt që duan të pajisen me një leje qëndrimi.

Vijon prishja e ndërtesave të dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Greqia kërkon rifillimin e negociatave për një  Marrëveshje mbi Detin dhe me Shqipërinë, pas anullimit nga Gjykata Kushtetuese në 2010-n