Delet rrethojnë stadiumin e Durrësit! (VIDEO)

10/08/2019 - 10:36

Mbi 200 dele kanë pushtuar ambientet e jashtme të stadiumit "Niko Dovana" në Durrës.

Shqetësimi është përcjellë tek DurrësLajm nga komuniteti i banorëve që jetojnë në këtë zonë me dendësi të madhe popullsie.

Ata thonë se është e pamundur të bësh shëtitje në anekset përreth stadiumit, sepse ndotja që kanë shkaktuar kopeja e deleve është e gjithanshme aq sa as mund të kalosh aty pranë apo të bësh vrapin e mëngjesit.

Delet shëtisin rreth e qark stadiumit dhe kullosin po aq të pashqetësuara.

Banorët nuk arrijnë të kuptojnë sesi asnjë zyrtar nuk e shikon kopenë e deleve që prej ditësh verojnë në mes të Durrësit. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botë

Aeroporti i Vlorës mund të merret me koncension për 35 vite nga ndërmarrja e Aeroportit të Pulias në Itali.

Që nga fillimi i këtij viti, numri i jahteve që kanë vizituar Durrësin ka arritur në 378, thuajse i njejti numër me atë të jahteve që mbë

Pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentet, të cilat pretendon se provojnë arrestimin e kryebashkiakut të Vaut të Dejës, Mark Ba

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti.

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst