Delet rrethojnë stadiumin e Durrësit! (VIDEO)

10/08/2019 - 10:36

Mbi 200 dele kanë pushtuar ambientet e jashtme të stadiumit "Niko Dovana" në Durrës.

Shqetësimi është përcjellë tek DurrësLajm nga komuniteti i banorëve që jetojnë në këtë zonë me dendësi të madhe popullsie.

Ata thonë se është e pamundur të bësh shëtitje në anekset përreth stadiumit, sepse ndotja që kanë shkaktuar kopeja e deleve është e gjithanshme aq sa as mund të kalosh aty pranë apo të bësh vrapin e mëngjesit.

Delet shëtisin rreth e qark stadiumit dhe kullosin po aq të pashqetësuara.

Banorët nuk arrijnë të kuptojnë sesi asnjë zyrtar nuk e shikon kopenë e deleve që prej ditësh verojnë në mes të Durrësit. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Stadiumi", i zhvilluar në kushte të larta sigurie nga forcat operacionale të DVP Durrës, në bash

48 orë nga marrja e tamponëve të punonjësve të ISHSH Durrës dhe AKU Durrës, ende nuk kanë ardhur përgjigjet.

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në Shqip

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KP për prokurorin Artan Bajrami, duke vendosur shkarkimin e tij nga detyra.

Bashkia e Tiranës ka shpallur sot tenderin për projektin e godinës së Teatrit Kombëtar.

110 familje janë pajisur me lejet e legalizimit të një pallati në lagjen nr. 2, në qytetin e Durrësit.

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to.

  • Vëmendja u përqendrua kryesisht në boshtin rrugor "Mbikalimi i Shkozetit- Plepa"; segmenti Ura e Dajlanit-Plepa (plazh) dhe