Delfini i ngordhur del në bregun e plazhit në Durrës (FOTO)

25/08/2019 - 15:31

Një delfin i ngordhur është gjetur sot nga pushuesit në plazhin e Hamallajt në Durrës. Delfini është parë fillimisht të pluskonte mbi ujë dhe më pas është nxjerrë nga dallgët në breg.

Siç vërehet edhe nga pamjet, delfini kishte kohë që kishte ngordhur për shkak se ishte dekompozuar në të gjithë pjesën e trupit.

Delfini në trup nuk ka shenja apo plagë që mund t'i ketë shkaktuar ngordhjen, ndaj mendohet se ka ngordhur për shkaqe natyrale.

Në muajin qershor, një tjetër delfin doli në breg te Gjiri i Lalëzit. Ky delfin ishte shtatëzënë, por të voglin e lindi të ngordhur

Këtë sezon, specie të tilla si delfinë dhe breshka deti kanë dalë shpesh në breg të detit në gjendje të ngordhur, apo siç ka pasur disa raste që edhe kanë dhuruar spektakël në jug të vendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një reagim për mediat, Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë i ka bërë thirrje Ministrisë së Arsimit në vendin tonë që të mos bëhet

Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në segmentin rrugor të Dardhës, mjetet të përdorin zinixhirë nga k

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar ditën e djeshme në Gjykatën e Posaçme të Apelit dosjen ndaj Saimir Tahir

Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj.

Më 27 janar 2020, UNDP/PNUD-i [inicialet në anglisht për “United Nations Development Programme” dhe në frëngjisht: “Programme des Nations

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje

Pasditen e sotme mbi vendin tonë ka filluar shtimi gradual i vranësirave si pasojë e prishjes së kushteve atmosferike me kalimin e orëve.

Një grup vullnetarësh të shoqatës "Ishmi", në bashkëpunim me misionarët e Kishës Ungjillore, ditët e fundit kanë instaluar në fshatrat Gj