Demokratët e Durrësit në protestë: Qeveria Rama shkaktare e varfërisë në vend (FOTO & VIDEO)

10/02/2019 - 19:13

Demokratët e Durrësit kanë protestuar sot kundër qeverisë Rama, pasi e konsiderojnë atë shkaktare të varfërisë, rritjes së çmimeve, falimentimit të bizneseve dhe largimit të shqiptarëve nga Shqipëria.

Protesta drejtohej nga kryetari i degës, Ferdinand Xhaferraj dhe deputeti i qarkut të Durrësit. Oerd Bylykbashi.

"Kjo është qeveria më e keqe në këto 30 vite demokraci, prandaj të protestojmë më 16 shkurt për ta rrëzuar Edi Ramën",- tha ndër të tjera Xhaferraj, i cili theksoi se në këto ditë është takuar me shumë demokratë, por edhe njerëz të thjeshtë dhe të gjithë ankohen për gjendjen mjaft të vështirë ekonomike që po kalon vendi.

Me këtë protestë, demokratët e Durrësit ju bashkuan protestave të tjera të mbajtura në qytete të ndryshme të vendit, të cilat pritet të kulmojnë me protestën e paralajmëruar në datë 16 shkurt, në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kur na ndajnë vetëm pak javë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar procedurën e tenderit për

Në prag të nisjes së sezonit turistik, Autoriteti Shtetëror i Sigurisë Portuale në Drejtorinë e Përgjithshme Detare, për të garantuar mba

Parlamenti i Hollandës ditë më parë votoi pro kthimit të regjimit të vizave për shqiptarët dhe këtë kërkesë ia përcolli qeverisë së saj,

Deti Adriatik nxjerr në breg, në Durrës, breshkën gjigande shumëvjeçare.

Ish-zëvendëskryeministrja teknike e PD-së, ardhur në detyrë pas marrëveshjes së bërë Rama-Basha, para zgjedhjeve të shkuara, ka paditur n

Mesazhi i Pashkëve Katolike këtë vit ka shkuar për politikën shqiptare dhe të gjitha palët që e përfaqësojnë.

10 ditë pas ngjarjes zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare në Rinas.

Pas ndryshimit të kreut të Doganave, sot ka ardhur radha e shkarkimit të drejtorëve rajonalë të doganave në vend.

Forca Ajrore shqiptare do te pajiset edhe me helikopterë “Black Hawk”, falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. 

Drejtuesja e prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj tha sot se reforma në sistemin e drejtësisë dhe ngritja e strukturave të posaçme ant