Dënohet Saimir Tahiri, ja sa vite i jep gjykata

19/09/2019 - 22:00

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është shpallur fajtor nga gjykata e Krimeve të Rënda.

Pas 2 vitesh në hetim dhe akuzë, Tahiri është dënuar nga gjykata, pas një procesi maratonë.

Gjykata për Krime te Rënda dënon me 5 vjet burg për "Shpërdorim detyre", dënim që konvertohet në 3.4 vite burg Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“BalkanWeb” ka siguruar dosjen hetimore, ku është dëshmia tronditëse e 15-vjeçares nga Babrruja, e cila ra pre e një abuzimi seksual nga

“Telefonatat e shumta ndaj 127 kishin të njëjtën përgjigje, rrini i qetë në shtëpi se nuk keni asgjë, ndërkohë që digjesha nga temper

Një ditë më parë, zbulimi i një rasti të dyshuar me Covid-19 bëri që në institucionin e Kadastrës të paraqiteshin që herët në mëngjes pun

Në 400 km vijë bregdetare që ka Shqipëria, 12 % prej të cilave janë të menaxhuara, këtë sezon jo të zakontë turistik, ministri i Turizmit

Të gjithë personat, përfshirë edhe ata shqiptarë që do të hyjnë në Kosovë do të vetëizolohen për 7 ditë nëse ata nuk kanë bërë tamponin 4

Pas alarmit të dhënë dje për përhapjen e mundshme të Covid-19 te Kadastra e Durrësit, mëngjesin e sotëm ka nisur kryerja e testit për pun

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra

Nisin hetimet disiplinor për gjyqtaren e rrethit gjyqësor në Krujë, Ekelejda Hoxha.

Ministria e Shëndetësisë ka sqaruar rastin e 62-vjeçarit që humbi jetën sot tek Infektivi.