Denoncimi/ "Shpartallohet për të katërtën herë brenda 7 vitesh bulevardi kryesor i Durrësit"

01/08/2019 - 18:43

Urbanisti i njohur dhe ish-këshilltari demokrat në Këshillin Bashkiak Durrës, Ardian Muka, denoncon rikonstruksionin që po i bëhet bulevardit “Dyrrah”.

“Shpartallohet për të katërtën herë brenda 7 vitesh bulevardi kryesor i Durrësit”,- shkruan Muka në një status në Facebook.

Sipas Mukës, rikonstruksioni po bëhet pa transparencë publike, pasi nuk ka asnjë tabelë për firmën që po kryen punimet, nisjen dhe përfundimin e punimeve, fondin e vënë në dispozicion për këtë vepër publike etj.

“Korrupsioni i bashkisë së Dakos për 12 vite rresht ka bërë çfarë ka dashur nën vellon e një mjegulle totale për këtë investim dhe për investimet e tjera publike në qytetin tonë”,- e mbyll postimin e tij Muka.

Postimi i plotë i Ardian Mukës:

Shpartallohet per "rikonstruksion" per te katerten here brenda 7 vitesh bulevardi kryesor i Durresit. Ne 2012 me nje fond prej 137 milion lekesh te reja u be rikonstruksioni i pare i bulevardit,dhe me pas ne 2013 e 2016 rikonstruktohet, dhe tani ne 2019 ribehet nga e para. Dhe sic eshte tradita ne qytetin tone,nuk ka asnje tabele per njoftimin e punimeve, firmen qe kryen punimet, supervizorin, afatin, fondin ne dispozicion... sepse korrupsioni i bashkise se Dakos per 12 vite rresht ka bere cfare ka dashur nen vellon e nje mjegulle totale per kete investim dhe per investimet e tjera publike ne qytetin tone.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të gjithë pasagjerët që do fluturojnë për në Greqi nga data 17 Gusht deri më 31 Gusht, të cilët kanë një pasaportë të BE ose leje qëndrim

Për herë të dytë brenda situatës së pandemisë politikani dhe sipërmarrësi Agron Shehaj, i ka dhuruar dy pajisje respiratore dhe një apara

Ish-deputeti i PS-së, Fatmir Toçi, po qëndron prej më shumë se një muaj në spitalin "Shefqet Ndroqi" për t'u rikuperuar nga pasojat që i

Interpol Tirana me anë të një deklarate për mediat shprehet se janë ekstraduar drejt Italisë, 9 persona, që janë arrestuar në Shqipëri pë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj, ka postuar disa fotografi ngjethëse, për të treguar rëndësinë që ka respektimi i masave për

Qeveria ka miratuar dhënien e 5,191 pagave shtesë për punonjësit e Transportit Rrugor të Udhëtarëve. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryem

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka ngritur shqetësimin për situatën në jug të vendit.

Qeveria shqiptare ka firmosur sot marrëveshjen me Fondacionin Firdeus me përfaqësues Elvis Naçin, për rindërtimin e 168 banesave individu

Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme në Durrës, ku një 10-vjeçar nga Kosova humbi jetën në pishinën e një kompleksi.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.