Deputeti Alimadhi po trajtohet tek Infektivi me oksigjeno terapi

08/04/2020 - 19:28

Deputeti Adriatik Alimadhi i cili është prekur nga koronavirusi po trajtohet në spitalin infektiv me oksigjenoterapi.

Mësohet se Alimadhi ka shfaqur vështirësi me frymemarrjen, ndërsa vuan edhe nga hepatiti kronik.

Alimadhi u konfirmua pozitiv me koronavirusin së bashku me bashkëshorten.

Të dy u vetëkarantinuan në shtëpinë e tyre, ndërkohë Alimadhi tha se analizat i kanë marrë që në mars. Pas komplikacioneve, deputeti u dergua ne spital.

Nga ana tjetër, ai ka kritikuar Kryeministrin për mungesën e vëmendjes totale ndaj tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu informon se në javën e parë të kthimit në normalitet të sistemit shënd

Opozita u angazhua sërish sot që të bëjë gjithçka sa i takon asaj për të përmbyllur reformën zgjedhore brenda datës 31 maj.

Më 29 maj mbyllet viti shkollor, një vit ky i pazakontë, i zhvilluar muajt e fundit online, për shkak të masave parandaluese për prekjen

Kur u bë e qartë se semestri i dytë i vitit akademik 2019-2020 do të devijonte nga përfundimi i tij normal dhe universitetet kaluan në më

Banorët e kompleksit “Jedas” në Durrës kanë protestuar para bashkisë së qytetit paraditen e sotme pasi kërkojnë sqarim lidhur me procedur

Ambasada amerikane në vendin tonë ka dalë sot me një deklaratë ku në fokus është reforma në drejtësi.

Meteorologia Adjola Bani, në një lidhje direkte me  edicionin e lajmeve në Ora News ka treguar si do jenë temperaturat gjatë kësaj jave d

Ministria e Drejtësisë me anë të një akti normativ, propozon që të nisin gjyqet në vend me rregullat e Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona.

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë komandantin e Gardës së Republikës, Gramoz Sako.