Dervisi në kërkim për vrasjen e Jurgen Kurtit, Vjollca Arapi: Nuk e bëri djali im, po na shkatërrojnë jetën (VIDEO)

20/03/2019 - 13:01

Pas shpalljes në kërkim nga policia të Dervis Arapi, i cili dyshohet se është hakmarrë ndaj Jurgen Kurtit për vrasjen e të atit ndodhur në vitin 2017,  nëna e 33-vjeçarit, Vjollca Arapi ka mohuar çdo përfshirje të djalit apo familjarëve të saj në vrasjen e të riut.

E shqetësuar nga zhvillimet e fundit në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Vjollca Arapi i bëri thirrje autoriteteve shqiptare që të zbardhin ngjarjen pasi djali i saj nuk ka asnjë lidhje dhe nuk ndodhet në Shqipëri.

"I dha fjalën babait të vetë që nuk do të bëjë gjë. Edhe nuk e bëjmë dot se nuk ja dalim dot me milionat që kanë ato. Kush ja del atyre. Kjo duhet të jetë vrasje mafioze shtetërore, vrasje për probleme droge, nuk e di çfarë mund të ketë se nuk e di me çfarë merren ato edhe nuk më intereson", u shpreh para gazetarëve zonja Arapaj.

Gjatë prononcimit, ajo bëri edhe një thirrje për të ëmën e viktimës Jurgen Kurti.

"I bëj thirrje nënës së Jurgen Kurtit, i them: Kërko vdekjen e djalit tënd. Se nuk jemi ne që ta kemi vrarë. Më dhimbset kur dëgjova nënën e vet që ulërinte aty. Edhe unë jam nënë".

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, kthjellimet do të jenë mbizotëruese në territorin shqiptar në pjesën më të madhe të ditës.

Ndërsa Shqipëria vijon të jetë nën efektin e masave të izolimit social, në një lidhje në emisionin “Opinion” Ministrja e Shëndetësisë Oge

Kurba e koronavirusit në Itali ka filluar të bjerë.

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga qever

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive ka deklaruar se rënia e rasteve të të pr

Dalin për herë të parë pamje nga brenda spitalit Infektiv në Tiranë ose ndryshe i inauguruar me emrin e ri COVID 1.

Një pallat në lagjen nr.3 në Durrës, pranë godinës së bashkisë, po rrezikon të kthehet në një vatër të re të Covid-19.

Pas më shumë se tre ditësh, autoritetet po përgatisin planin për evakuimin e emigrantëve shqiptarë, të cilët janë bllokuar në tokën neutr

Pas debatit mes mazhorancës dhe opozitës për numrin e paktë të testeve reagon edhe Komiteti Teknik i Ekspertëve.