Dhunoi dhe akuzoi padrejtësisht të moshuarin, pas videos virale, tregtarit i hiqet leja! (VIDEO)

23/03/2020 - 14:32

Pak ditë më parë, një tregtar fruta perimesh, në një prej tregjeve më të populluara të Tiranës, abuzoi dhe ushtroi dhunë fizike kundrejt një qytetari të moshuar. Sot, pikërisht për sjelljen aspak njerëzore, tregtarit i është hequr leja e hapësirës nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Zotëria në fjalë, kishte blerë limona dhe kishte paguar për to, kur papritur tregtari e ndjek dhe e tërheq nga xhaketa në mënyrën më barbare të mundshme si për t'i kërkuar llogari për "limonat e papaguar". Ajo që ra më tepër në përpos sjelljes agresive të tregtarit, ishte mënyra e kulturuar si reagoi i moshuari.

"Kryeqyteti po kalon një sfidë të jashtëzakonshme, por kjo NUK është arsye që të humbasim njerëzillëkun e të vëmë fitimin para humanizmit! 

Subjektit GK, ku u dhunua i moshuari dje, JU HOQ LEJA E HAPËSIRËS - le të rrijë në karantinë disa kohë sa të rifitojë njerëzillëkun
", shkruan Veliaj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kohë më parë emisioni “Stop” ka transmetuar rastin e një konflikti në Sarandë për një ndërtim.

Një shqiptar nga Fieri, 44-vjeçar, ka ndërruar jetën më 1 prill në qytetin e Kavadarit në Maqedoninë e Veriut.

Paraditen e sotme, banorët e lagjes nr.3 ndoqën nga afër dezinfektimin e rrugëve dhe rrugicave.

Dy sipërmarrësit e laboratorit për pajisje stomatologjike – Besar Lalike dhe Elidian Çepele i dorëzuan të mërkurën në mëngjes Qendrës Spi

Deputeti Adriatik Alimadhi i cili është prekur nga koronavirusi po trajtohet në spitalin infektiv me oksigjenoterapi.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vë

Dhoma Amerikane e Tregtisë i ka bërë thirrje qeverisë pas aktit normativ për garancinë sovrane shtetërore për kredinë të miratojë 4 propo

Një 84-vjeçare ka lënë sot spitalin Infektiv pasi është shëruar nga COVID-19.

Ditën e enjte, më datë 9 prill Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje emergjente me mjete të komunikimit elektronik.