Difekt në stacionin e pompimit, problem në furnizimin me ujë në këto zona të Durrësit

30/03/2020 - 12:22

Ujësjellësi i Durrësit njofton se për shkak të një difekti në stacionin e pompimit në Fushë Kuqe, do të ketë problem në furnizimin me ujë në disa zona.

Difekti ka ardhur si pasojë e ndërprerjes së menjëherëshme të energjisë elektrike.

Mësohet se bëhet fjalë për fshatrat Ishëm, Katund i Ri, Manëz, Rrashbull dhe një pjesë të Shkozetit.

"Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton se për shkak të një difekti që ka ndodhur në stacionin e pompimit në Fushë Kuqe si pasojë e ndërprerjes së menjëherëshme të energjisë elektrike, do të ketë probleme në furnizimin me ujë në zonën e fshatit: Ishëm, Katund i Ri, Manëz, Rrashbull dhe një pjesë e Shkozetit. UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë situatë të përkohëshme. Ju faleminderit!", thuhet në njoftim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.