Digjet makina luksoze

27/12/2012 - 10:16

 

Në aksin nacional Lushnje-Rogozhinë, pranë fshatit Golem, është gjetur një automjet tip “BMW-X5” e djegur tërësisht. 

Policia po heton për të gjetur shkaqet e djegies së automjetit dhe autorët e kësaj ngjarjeje. 

Nga hetimet e para rezulton se targat e aoutomjetit i përkasin një mjeti tjetër tip “Land Rover”, të një personi nga qyteti i Patosit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur. 

Kjo e dhënë tregon se mjetit mund t’i jenë vjedhur targat, por sipas policisë së bashku me mjetin e vjedhur janë gjetur 5 pako me kanabis sativa. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej rreth një jave anijet e flotës së peshkimit në Durrës qëndrojnë të ankoruara për shkak të motit të keq.

Disa persona, siç duket familjarë me njëri-tjetrin pasi dy prej tyre janë një çift pleqsh dhe një tjetër është fëmijë, kanë tërhequr vëme

I ftuar në një konferencë me temë "Menaxhimi dhe përdorimi i pasurive të sekuestruara", ambasadori i BE-së Luigi Soreca nënvizoi nevojën

Punonjësit e IKMT-së kanë vazhduar procesin e shembejve duke prishur 2 godina dykatëshe në zonën e Astirit, që është rrethuar mëngjesin e

18 leje drejtimi janë pezulluar në vetëm tre orë kontrolli nga patrullat e policisë rrugore në aksin Tiranë-Elbasan.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu me intensitet të ulët.

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit (IKMT) do të zhvillojë ditën e sotme një tjetër aksion tek Unaza e Re, për shembjen e të

Eurodeputetja Doris Pack ka folur në lidhje me faktin se Arta Vorpsi u betua para noterit e jo para presidentit të Republikës.

Gazetari i njohur Marin Mema ka qenë i pranishëm mbrëmjen e sotme në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Universitetit Bujqësor të T

Ka nisur me rreth 10 minuta vonesë emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili në Top Channel mbrëmjen e së enjtes.