"Dita Botërore e Pastrimit", UKD aksion në Sektor Rinia (FOTO)

21/09/2019 - 13:58

Në kuadër të nismës së bashkisë së Durrësit për pastrimin e qytetit në "Ditën Botërore të Pastrimit", edhe stafi i Ujësjellës Kanalizime Durrës ka marrë pjesë në pastrimin e territorit.

Punonjës të administratës dhe sektorëve mbështetës morën pjesë në pastrimin pranë plazhit në fshatin "Rinia". Që në mëngjes dhjetëra punonjës iu bashkuan nismës duke pastruar dhe larguar me mjetet e UKD-së mbeturina të shumta që gjendeshin në zonën e pishave në sektorin "Rinia".

Është hera e dytë që punonjës të UKD-së marin pjesë në një aksion të tillë duke pastruar zonën e pishave në këtë vend, i cili frekuentohet shumë nga pushues sidomos gjatë fundjavës. Mbeturinat e grumbulluara në fund të aksionit janë larguar me mjetet e UKD-së për në vendin e depozitimit të mbetjeve urbane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moshapja e bisedimeve më Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka sjellë edhe reagimin e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Në institucionin e Presidentit të Republikës, në prani të përfaqësuesve të institucioneve të pavarura, ambasadorëve si dhe përfaqësuesve

"Zyra Vendore Arsimore Durres   Sot u finalizua me sukses procesi i votimit ne dy ambientet e ngritura ne Gjimnazin Leonik T

“Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini zhvilloi një vizitë në Universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD).

Pesë muaj pas zgjedhjeve, Asambleja e Akademisë së Shkencave i ka dhënë këtë të premte Skënder Gjinushit të drejtën për të ushtruar detyr

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i pranishëm në Dropull, ku inspektoi zyrën e aplikimeve biometrike, iu përgjigj edhe pyetjeve të ga

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në rrugën "Ramazan Bogdani" në kryeqytet, në zonën e njohur si "Frigoriferi".

Gjatë periudhës janar – shtator të këtij viti volumi më i madh i mallrave të shkëmbyera nga/drejt Durrësit i takon vendeve si Rusia, Turq

Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-kreun e Kadastrës Durrës, Liridon Pula.

"Unioni i Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon" u mblodh në ambientet e Bashkisë së Tiranës, për të diskutuar dhe ndërtuar startegjin