"Dita Botërore e Pastrimit", UKD aksion në Sektor Rinia (FOTO)

21/09/2019 - 13:58

Në kuadër të nismës së bashkisë së Durrësit për pastrimin e qytetit në "Ditën Botërore të Pastrimit", edhe stafi i Ujësjellës Kanalizime Durrës ka marrë pjesë në pastrimin e territorit.

Punonjës të administratës dhe sektorëve mbështetës morën pjesë në pastrimin pranë plazhit në fshatin "Rinia". Që në mëngjes dhjetëra punonjës iu bashkuan nismës duke pastruar dhe larguar me mjetet e UKD-së mbeturina të shumta që gjendeshin në zonën e pishave në sektorin "Rinia".

Është hera e dytë që punonjës të UKD-së marin pjesë në një aksion të tillë duke pastruar zonën e pishave në këtë vend, i cili frekuentohet shumë nga pushues sidomos gjatë fundjavës. Mbeturinat e grumbulluara në fund të aksionit janë larguar me mjetet e UKD-së për në vendin e depozitimit të mbetjeve urbane.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjendja mjedisore në Durrës sa vjen e rëndohet nga mbetjet urbane që kanë pushtuar qytetin pasi nuk janë mbledhur nga mjetet e ndërmarrje

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ambasada amerikane në Tiranë do të ofrojë mundësi për të gjithë studentët, studiuesit apo profesionistët e rinj, për të marrë pjesë në nj

Pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, paraditen e sotme do të zhvillohet një takim mes ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe

Përjashtohet nga radhët e Policisë së Shtetit shefi i Stacionit Policor Fushë Arrëz, Izmir Duraku, për të cilin bëri denoncim vajza e rri

Ditën e sotme do të publikohen përgjigjet e Lotarisë Amerikane për të gjitha shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar.

Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë këtë të shtunë do të jetë me vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konf

Komisioni i Venecias duket se i ka dhënë një “shuplakë” tjetër mazhorancës, pasi i dha të drejtë Metës për emërimet në KED.