Dita nis me reshje, si parashikohet moti në vijim

11/10/2019 - 08:07

Kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë vendin, por herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat juglindore dhe veriore-veriperëndimore duke sjellë shira të izoluara.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita ruan vlera konstante duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i kërkesave për strehim në qytetin e Durresit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit vijon të rritet.

Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka dalë mesditën e kësaj të premteje, me një tjetër deklaratë për përditësimin e të dhënave dhe bila

Menaxhimi i situatës pas tërmetit dhe rikthimi i aktivitetit normal në qytetin e Durrësit, ishte fokusi i takimit të zhvilluar mes Prefek

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është në Durrës ditën e sotme, ku u njoh nga afër me puën që po bën

Mblidhet sot Komiteti i Rindërtimit që u ngrit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit.

Drejtuesit e universitetit të Durrësit janë njohur sot zyrtarisht me akt konstatimin e ekspertëve të Institutit të Ndërtimit për të treja

Pasi Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj njoftoi përmes një postimi në Facebook se  Shqipëria mori sot stafetë

Dorëhiqet drejtoresha e kabinetit në Prokurorinë e Përgjithshme, Alketa Zifla.

Ish-prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është një ndër shqiptarët e shumtë që është prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntori

Vazhdon shembja e objekteve në Durrës, të cilat janë vlerësuar nga grupi i ekspertëve me risk të lartë.