A do të bëjmë plazh në qershor? Sinoptikanët lajme jo të mira për motin

20/05/2018 - 17:30

Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm në ditet e mbetura të majit, por edhe përgjatë qershorit.

Sinoptikanët kanë parashikuar që ndryshe nga sa jemi mësuar vitet e fundit, qershori i këtij viti do të jetë i mbushur me ditë me shi.

“Ditët e fundit të muajit maj do të mbeten pjesërisht të kthjellëta dhe pjesërisht me vranësira dhe shira. Kryesisht gjysma e parë e qershorit do të ketë prezencë të vranësirave dhe të reshjeve, kryesisht në zonat lindore dhe juglindore, dhe më pak shira do të jenë prezentë në gjysmën e dytë të qershorit”, thotë sinoptikania Tanja Porja për “tv Klan”.

Por kjo nuk do të pengojë ata që duan të shijojnë plazhin, pasi bregdeti do jetë më pak i rrezikuar në ditë të veçanta.

“Sigurisht që do të ketë periudha që do të jenë shumë të favorshme për plazh dhe kryesisht zonat bregdetare janë më pak të prekura nga reshjet, ndërkohë që vetëm në periudha të shkurtra temperaturat e ajrit do të jenë relativisht më të ulëta se sa ato tipiket e bregdetit gjatë muajit qershor”.

Qershori do të jetë një muaj i freskët edhe sa i takon temperaturave, të cilat në ditë të veçanta do të jenë edhe më të ulëta se normalja e këtij muaji.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Titullarët e Arsimit nuk tërhiqen nga vendimi që kanë marrë, pavarësisht kërkesave të nxënësve dhe të prindërve të tyre.

Bizneset e deklaruara si pasive në tatime, por që në të vërtetë vazhdojnë aktivitetin do të kalojnë në vlerësim tatimor nga zyra.

Pas publikimit të përgjimeve dhe hetimeve të mega-operacionit me 44 urdhër arreste nga ku rezultoi se 4 grupe kriminale e familje të shtr

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas publikimit të të dhënave për operacionin “Ndëshkimi i të fortëve” të nisur që prej 20 s

Nëse ende nuk është ende në duart e policisë, Klemend Balili, bosi i drogës që i ka bërë bisht kërkimeve për më shumë se një vit e gjysmë

Ndëshkimi i të fortëve është një tjetër operacion i shrirë në vend që prej shtatorit nga policia e Shtetit, me urdhër të vetë Kryeministr

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka dhënë parashikimin e motit për 24 orët në vijim, duke paraqitur dhe të dhënat

Në dosjen voluminoze të prokurorisë për grupin kriminal që trafikonte drogë në shijak, bien në sy shuma e mëdha të parave që ata lëviznin

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë ata qytetarë të cilët janë të interesuar për marrjen e një doku

Prej kohësh, mediat holandeze kanë treguar se si emigrantët shkojnë në Moerdijk, qëndrojnë atje dhe përpiqen të fshihen nëpër kamionë që