Drejtori i ASHK Durrës Liridon Pula, nxjerr specialistët në terren në shërbim të qytetarëve (FOTO)

21/07/2019 - 11:55

ASHK Durrës nxjerr në terren grupet e saj dhe gjatë ditëve të pushimit.

E shtuna dhe e diela janë ditë pune për specialistët, të cilët kanë shkuar në zonën e Ishmit dhe Gjuricajt, për familjet të cilat për arsye emigrimi nuk kanë mundur të përfundojnë procesin e legalizimit.

Familja Likmetaj dhe Kulla sapo e kryen verifikimin e gjendjes faktike dhe brenda muajit do të thirren nga ana e speciliastëve të zyrës për të tërhequr lejen e Legalizimit.

ASHK Durrës fton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për të qenë pjesë e procesit të legalizimit në vitet 2005 -2006, të vihen në ndihmë duke ardhur pranë zyrave të ASHK-së Durrës për të lënë numrat e telefonit. Kjo pasi vetëdeklarimet e viteve 2005-2006 janë të paidentifikuara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Të dhënat e  raportit të Indeksit Global të Hendekut Gjinor të Forumit Ekonomik Botëror të vitit 2020, tregojnë që për vitin 2019 Shqipë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se që nga momenti kur paralajmëroi videon e kryebashkiakut duke konsumuar kokainë në një ambj

Qeveria do të akordojë një bonus prej 250 000 lekësh përveç pagës për të gjithë ata mjekë, të cilët do të japin shërbimet e tyre në spita

Ministria e Arsimit ka vendosur të zëvendësojë ditët e bëra pushim në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut, Krujës, Le

Ka mbërritur sot në Shqipëri ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE ka raguar pas protestës së sotme në Povelcë të Fierit, e mbështetur edhe nga dega

Detaje të reja janë zbardhur për Noel Dishi, 29-vjeç i cili është shpallur në kërkim për vrasjen e Vilson Tafçiut dy ditë më parë.

Ky ishte një ndër objektivat e Policisë së Shtetit në vitin 2013, që në njëfarë mënyre edhe u arrit, duke reklamuar përballë publikut një

Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e ndodhur mbrëmjën e të hënës në zonën e Astirit në kryeqytet, ku u ekzekutua 28-vjeçari Vilson Taf

Studentët i janë rikthyer sërish protestave pas më shumë se një viti shkëputjeje.