Droga e fshehur në okllai, pranga familjes nëna e bijë

27/12/2012 - 08:48

 

ITALI- Policia e Sanremos arrestoi disa ditë më parë gjashtë persona, pjesë të një organizatë kriminale shqiptare që trafikonte drogë në Itali. Një pjesë e drogës është gjetur e fshehur brenda një okllaie. Ky send ishte lënë në sediljen e një makine "Jaguar" ngjyrë jeshile, parkuar në qendër të Sanremos. Automjeti drejtohej nga shqiptari Xhani Gjonaj. 

Pyetjeve të policëve shqiptari u është përgjigjur me nervozizëm dhe kjo ka ngjallur dyshime. Kjo ka bërë që policia ta shoqëronte shqiptarin për në banesën e tij, për të bërë kontroll. Me t'ju afruar banesës, Gjonaj i alarmuar ka filluar të ulërijë për të lajmëruar bashkëpunëtorët që ishin e ëma, i ati dhe dy femra të tjera.

Në shtëpinë e tyre u gjet 1 kg heroinë e pastër me vlerë 200 mijë euro dhe disa qindra gramë kokainë e marijuanë. Droga ishte e sapoardhur nga Milano dhe ishte e destinuar për shpërndarje në të gjithë zonën, veçanërisht për rastin e festave të fundvitit.

Mediat italiane shkruajnë se dy nga femrat shqiptare të arrestuara, kanë pasur një sjellje sfiduese ndaj policisë, duke buzëqeshur e pozuar teksa fotografoheshin në rajon.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Botuesi Henri Çili është marrë në pyetje pasditen e djeshme nga oficerët e policisë gjyqësore në Gjirokastër. Burime nga policia thanë se

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjet

Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me përplasjen e një automjeti me makinën e patrullës së përgjithshme, nga e cila mbetën të lënd

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se mëngjesin e sotëm ka përfunduar testimi i tre rasteve të reja të dyshuara në l

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Ndahet nga jeta ne moshën 97-vjeçare, Vito Kapo, ish-numri dy i Partisë Komuniste. Kur kanë kaluar vetëm tre ditë nga vdekja e të vesë së

Shtyhet afati që kanë qytetarët për të regjistruar ndryshimin e pronësisë së mjetit pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugo

Rreziku nga koronavirusi ka anuluar pa afat Komisionin e Venecias. Sesioni plenar do të mbahej në Venecia në 20-21 mars, dhe komisioni do

Moti i keq i dy ditëve të fundit “shërbeu” për të depozituar në shëtitoren “Taulantia” në Durrës grumbuj me leshterikë, të cilët ju mbive

Në orën 18.00 të së premtes përfundon afati për të aplikuar tek platforma online e rindërtimit “Shtëpia ime”.