Durrës. Ekzekutim mafioz i një ndërtuesi afër “Kalit të Trojës”

Postuar: 02/09/2013 - 12:59

DURRËS, 2 shtator 2013 – Java e re fillon me vrasje qysh në mengjes, teksa vritet një biznesmen ndërtimi me atentat të stilit mafioz në afërsi të “Kalit të Trojës” në Plazh. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë të ditur për durreslajm.com se rreth orës 8,30 të mëngjesit të së hënës, 2 shtator 2013, në një lokal që ndodhej përballë stacionit hekurudhor Plazh-Shkozet, afër “Kalit të Trojës”, në lagjen nr. 13 (Plazh) ka ndodhur në ekzekutim mafioz sipas skenave kinematografike italiane. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, dy persona me kaska janë afruar me motoçikletë kanë nxjerrë armë zjarri dhe kanë qëlluar në drejtim të 40-vjeçarit Plaurend Cani, me banim në qytetin e Durrësit, i cili ka gjetur vdekjen në spital. Atentatorët janë larguar me shpejtësi. Në këtë kohë, i ndjeri, një biznesmen ndërtimi, sipas dëshmitarëve, që e kanë identifikuar, po pinte kafe me personelin e firmës në një lokal pranë njërit prej godinave që po ndërtonte. Policia ka filluar hetime për identifikimin e autorëve dhe motivet e krimit (lajmi do të përditësohet në vazhdim në pritje të informacioneve zyrtare të plota të saktësuara).

/th. m. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 
 
 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan