Durrës, penalizohen tri firma ndërtimi, mes tyre “Italba”

Postuar: 08/05/2013 - 21:28

DURRËS, 8 maj 2013 – Ministria e Puëve Publike dhe Transportit penalizon “Italba”-n, gjiganten italiane të ndërtimit në Romanat, si dhe dy firma të tjera.

Inspektorati Ndërtimor e Urbanistik Kombëtar (INUK) pranë Ministrisë së Punëve Publike dhe Transportit informon se u janë hequr licencat tri firmave të ndërtimit me seli në Durrës, për shkak të largimit të drejtuesve teknikë.

Janë bërë të pavlefshme licencat e shoqërive “ITALBA ASFALT”, me drejtues ligjor Landro Labriccioza; "AURORA&C”, me drejtues ligjorë Aurora Toska dhe Lorenzano Cibrile; "L.D.A.M”, me drejtues ligjor Lulzim Masaku.

Tërheq vëmendjen në këtë njoftim delicencimi i një kompanie të njohur italiane, nga më të mëdhatë në Shqipëri, sikurse është “ITALBA ASFALT”, që shtrihet buzë lumit të Erzenit, në fshatin Romanat të komunës së Rrashbullit.

Ajo merret me fraksionizmin e inerteve dhe ka fituar tenderë publikë në Shqipëri.

/th. m. Agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan